Naga MarketsW ubiegłym tygodniu notowania ropy wybiły opór na poziomie 70.40 USD, który powstrzymywał kupujących przed dalszą ekspansją od lipca br. Jak widać na wykresie dziennym poniżej, od tego czasu miały miejsce 4 nieudane próby pokonania tego poziomu.

Z kolei w trwającym właśnie tygodniu wzrosty są kontynuowane, co potwierdza skuteczność wybicia. Ponadto cena dotarła już do kolejnego poziomu obrony na 72.70. Zarówno maksima z poniedziałku jak i wczorajszej sesji dotykają tego poziomu, jednakże kupującym nie udało się jeszcze doprowadzić do zamknięcia ponad nim.

Jeśli trwający właśnie test okaże się pozytywny, korekta ostatnich wzrostów może zaprowadzić notowania do jednego z wymienionych niżej wsparć, które stanowi:

  • kanał średnich EMA 10/20
  • horyzontalny obszar w obrębie 70.40
  • przyspieszona linia trendu biegnącą od dołka z sierpnia br.

W przypadku respektowania strefy tworzonej przez wyżej wymienione opory, cena może nadal poruszać się na północ zachowując przy tym obecną dynamikę wzrostów. Przy takim scenariuszu, kolejny opór znajdziemy w strefie obejmującej tegoroczne maksima na 74.30 – 75.24 USD.

Analizowany instrument posiada w swej ofercie broker XM, który zapewnia spready już od 0,0 pipsów, ponad 300 instrumentów oraz 30 USD na start >>


Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na:   [otw_shortcode_button href=”http://clicks.pipaffiliates.com/afs/come.php?id=4192&cid=14684&ctgid=16&atype=1″ size=”small” icon_type=”general foundicon-calendar” icon_position=”left” shape=”radius” color_class=”otw-red” target=”_blank”]Webinary XM.COM[/otw_shortcode_button]Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here