Naga MarketsRopa WTI tanieje wskutek umocnienia dolara. Informacje o zapasach w USA zawodząCeny ropy naftowej spadły w środę i kontynuują spadki w czwartek mimo danych o kurczących się zapasach surowca w Stanach Zjednoczonych. Informacje zaprezentowane podczas spotkania OPEC+ w środę są raczej optymistyczne.

  • Środowe dane EIA mówią o skurczeniu się zapasów ropy w USA w zeszłym tygodniu, ale mniej niż przewidywali analitycy
  • Według OPEC+ popyt na ropę odbuduje się w czwartym kwartale 2020 roku
  • Wskutek wczorajszych minutek FOMC dolar umacnia się, co przekłada się na spadek ceny ropy

Ropa WTI ponownie poniżej 42 dol. bbl

Cena ropy naftowej WTI notowanej na amerykańskiej giełdzie NYMEX spada w czwartek rano o aż 0,7% do 42,76 dol. za baryłkę dołowana aprecjacją amerykańskiego dolara wskutek zaprezentowanych w środę postanowień FOMC.

Ropa WTI tanieje wskutek umocnienia dolara. Informacje o zapasach w USA zawodzą
Notowania ropy WTI. Źródło: tradingview.com

Ropa naftowa Brent notowana na europejskiej ICE również mocno tanieje, o 0,66% do 45,07 dol. za baryłkę

Ropa WTI tanieje wskutek umocnienia dolara. Informacje o zapasach w USA zawodzą
Notowania ropy Brent na ICE. Źródło: tradingview.com

Zapasy ropy naftowej w Stanach Zjednoczonych spadły czwarty tydzień z rzędu, choć import ropy do USA wzrósł, jak wynika z rządowych danych od Energy Information Administration opublikowanych w środę.

Okazuje się jednak, że oficjalne rządowe dane ze środy są nieco gorsze niż te szacunkowe od American Petroleum Institute zaprezentowane we wtorek, które mówiły o redukcji zapasów o 4,3 mln baryłek.

Według Energy Administration Information, zapasy ropy naftowej w USA skurczyły się w zeszłym tygodniu o 1,632 mln baryłek, czyli o znacznie mniej niż w trzech poprzednich tygodniach. Jest to także sporo mniej niż spodziewane przez analityków 2,67 mln baryłek.

Amerykańska agencja poinformowała takżę o tym, że popyt na paliwa w ostatnich 4 tygodniach spadł o 14% względem zeszłego roku.

Zobacz również: Cena ropy mocno w dół, Donald Trump wywołuje niepokoje na rynku

Partnerem portalu comparic.pl jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

OPEC+: popyt na ropę odbuduje się w IV kw. 2020 r.

Minister Energii Arabii Saudyjskiej, książe Abdulaziz bin Salman, w trakcie spotkania OPEC+ stwierdził, że globalny popyt na ropę powinien wrócić do poziomów sprzed pandemii w czwartym kwartale. Podkreślił także wagę koniecznej solidarności państw członkowskich w sprawie redukcji wydobycia.

Zresztą, taki był główny cel spotkania grupy OPEC+: weryfikacja zasadności stosowania obecnych poziomów produkcji ropy i wypełniania przez członków kartelu nałożonych planów ograniczenia produkcji surowca. W tym przypadku, pozostali członkowie naciskali na Nigerię oraz Irak, aby nie dopuszczali się przekraczaniu limitów, jak miało to miejsce w maju i lipcu.

W sierpniu OPEC+ zmniejszył łączną redukcję wydobycia ropy naftowej z 9,7 mln baryłek do 7,7 mln baryłek dziennie. Wciąż jednak poziomy produkcji surowca są znacznie mniejsze niż rok temu, dzienna produkcja ropy przez kartel wynosiła około 30 mln baryłek.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here