Naga MarketsDavid Jones, Capital.com

Cena ropy naftowej WTI utrzymuje się nieznacznie powyżej poziomu 40 USD za baryłkę po tym, jak raport branżowy pokazał, że zapasy czarnego złota w Stanach Zjednoczonych spadły wbrew oczekiwaniom, w tle rekordowego wzrostu infekcji COVID-19 w USA i innych krajach. Analiza cen ropy naftowej wskazuje na wyjątkowo niską zmienność cen w ciągu ostatnich kilku tygodni zauważa, David Jones, główny strateg rynkowy w Capital.com. Główne pytanie brzmi – czy to ujawnia słabnięcie trendu wzrostowego, czy też jest to początek zmiany trendu?

  • Niska zmienność na rynku ropy naftowej może sugerować zmianę sentymentu
  • Cięcia OPEC+ nadal obowiązują, choć zostaną nieco zmniejszone wraz z początkiem sierpnia
  • Przebicie oporu 42,50 USD otworzy drogę do okolic 43,50 USD. Z kolei pogłębienie spadków może zatrzymać się dopiero w okolicach 38,50 USD

Te artykuły również Cię zainteresują
Niedźwiedzia dywergencja na RSI może sugerować spadki na rynku ropy

Zapasy ropy naftowej w USA spadły w ubiegłym tygodniu o 6,8 mln baryłek do 531 mln baryłek – podała we wtorek grupa przemysłowa American Petroleum Institute. Analitycy oczekiwali wzrostu o 357 000 baryłek. Z kolei dane rządowe USA ze środy wskazały na ogromny spadek zapasów o 10,612 mln brk. podczas gdy oczekiwano nieznacznego wzrostu o 0,357 mln brk.

Capitalcom

Szalejąca pandemia COVID-19 podtrzymuje obawy o spadek popytu na paliwo, który powoduje nadmierną podaż na rynku, ponieważ odnotowuje się rekordową liczbę zakażeń na całym świecie, w tym w Stanach Zjednoczonych, które są największym konsumentem ropy naftowej na świecie – komentuje David Jones.

Próby udzielenia pomocy podczas wybuchu pandemii zostały ogarnięte przez chaos, ponieważ republikanie w USA nie zgadzali się z planem wdrożenia 1 biliona dolarów. Tym samym Republikanie nie posunęli się nawet o krok w negocjacjach z Demokratami nt. czwartego pakietu fiskalnego, co oddala szanse na jego procesowanie jeszcze w tym miesiącu.

SPRAWDŹ OFERTĘ BROKERA CAPITAL.COM

Cięcia OPEC+ zostaną zmniejszone w sierpniu, choć w dalszym ciągu pomagają utrzymać relatywną stabilność w relacji popytu i podaży na rynku ropy naftowej, Inwestorzy mogli przesadzić z optymizmem co do odrodzenia gospodarczego na świecie, co w efekcie może przełożyć się na przecenę czarnego złota dodał.

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here