Naga MarketsropaCena ropy systematycznie traci od początku października 2018 roku. Analizowana przeze mnie dziś ropa WTI przeceniła się z poziomów ponad 76$ za baryłkę do nawet 43$, co daje spadek na ponad 40%. Co przyniosą najbliższe miesiące? Czy istnieje szansa na odbicie na rynku ropy?


Pomimo gigantycznych spadków należy wziąć pod uwagę to, że cena ropy dotarła do kluczowego wsparcia z perspektywy interwału tygodniowego. Przy poziomie 42,60$ znajdują się bowiem dołki z listopada 2016 roku oraz z czerwca 2017 r. Co prawda, samo dotarcie do tego miejsca nie oznacza wzrostów, niemniej istnieje szansa na korektę wzrostową. Z drugiej jednak strony, należy pamiętać, że cena baryłki ropy kosztowała nawet 26$ w 2016 roku, dlatego miejsce do ewentualnych spadków jeszcze jest. Jak na razie każdy kolejny tydzień zamyka się coraz niżej i nastroje nie są optymistyczne.

Wykres notowań ropy WTI
Ropa WTI interwał W1

Jeżeli chodzi o metodologię, którą posługuję się do wyznaczania trendu – Overbalance, to cały czas znajdujemy się w trendzie spadkowym. Wczoraj doszło do przetestowania górnego ograniczenia równości z poprzednim ruchem wzrostowym, gdzie rynek wyraźnie reagował. W tej chwili celem dla strony podażowej powinno być wybicie nowych minimów. Sytuacja zmieni się w momencie pokonanie górnego ograniczenia niebieskiego prostokąta, wtedy też należy oczekiwać większej korekty wzrostowej.

Wykres notowań ropy WTI
Ropa WTI interwał H4

W przypadku interwału czasowego – H1, należy wziąć jeszcze pod uwagę lokalne wsparcie wynikające z ostatnich bronionych pod koniec grudnia dołków – 44,50. Jest to najbliższy poziom, gdzie mogą pojawić się kupujący, jeżeli zostanie on wybity, to tylko kwestią czasu powinno być zaksięgowania minimów przy 42,50$. Pamiętajmy, że tam znajduje się wsparcie z interwału tygodniowego i niewykluczone, że poziom może być broniony.

Wykres notowań ropy WTI
Ropa WTI interwał H1


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here