Naga MarketsRopa WTI powyżej 40 dol.. Czy polityczne zamieszanie wpłynie na ceny?Ropa naftowa tanieje we wtorek wskutek rosnącej niepewności co do odbudowy popytu na paliwa, która wywoływana jest wciąż rosnącą w siłę pandemią koronawirusa. Te rynkowe sentymenty napędzają informacje z wielu państw o planowanym powrocie restrykcji związanych z epidemią oraz kolejnych pakietach stymulacji fiskalnej

  • Łączna liczba zgonów z powodu COVID-19 przekroczyła 1mln osób.
  • We wtorek opublikowane zostaną szacunkowe dane API pokazujące aktualny poziom rezerw ropy w USA
  • Konflikt między Armenią a Azerbejdżanem może wywołać przerwy w dostawach surowca z regionu.

Ropa traci poniedziałkowe wzrosty

Cena ropy naftowej WTI notowanej na amerykańskiej NYMEX spada we wtorek rano o 0,81% do 40,26 dol. tracąc wzrost o 0,87% wypracowany w poniedziałkowej sesji.

Ropa WTI powyżej 40 dol.. Czy polityczne zamieszanie wpłynie na ceny?
Notowania ropy WTI na NYMEX. Źródło: tradingview.com

Natomiast ropa Brent notowana na europejskiej ICE we wtorek rano tanieje o 0,82% do 42,08 dol. za baryłkę.

Ropa WTI powyżej 40 dol.. Czy polityczne zamieszanie wpłynie na ceny?
Notowania ropy naftowej Brent na ICE. Źródło: tradingview.com

Poniedziałkowy wzrost cen ropy uzasadnić można deprecjacją USD, w którym ten surowiec jest denominowany. Indeks dolara w poniedziałek stracił 0,33% i opadł do 94,27 pkt. na zamknięciu sesji. We wtorek spadek DXY jest kontynuowany o 0,09% do 94,19 pkt.

Zobacz również: Trading mobilny: analiza kursu funta, ceny złota oraz ceny Ethereum na platformie Capital.com

Partnerem portalu comparic.pl jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

Sytuacja w USA wpływa na ceny ropy

Partia Demokratyczna zaprezentowała nową wersję drugiego potężnego pakietu stymulacji fiskalnej o wartości około 2,2 bln dol. Jak twierdzi Nancy Pelosi, spikerka Izby Reprezentantów w amerykańskim Kongresie, nowa ustawa dotycząca ratunkowych funduszy jest wynikiem międzypartyjnego kompromisu.

Zdaniem analityków, zaimplementowanie planu wpompowania tak olbrzymich środków w gospodarkę wpłynie na rynki surowcowe.

Jeśli to się stanie, czeki z pakietu stymulacji fiskalnej wpłyną na wzrost popytu na ropę w USA w krytycznym momencie i mogą wywołać ruch cen do poziomów sprzed września – stwierdził analityk AxiCorp, Stephen Innes.

Inwestorzy będą szukać nowych sygnałów co do zmiany popytu na paliwa w danych American Petroleum Institute, które zostaną opublikowane we wtorek wieczorem. Te szacunkowe wskaźniki wykazują jak zmienia się popyt na ropę z tygodnia na tydzień. Na oficjalne rządowe dane od Energy Information Administration należy poczekać do środy.

Analitycy oceniają, że w zeszłym tygodniu zapasy ropy naftowej w USA wzrosły o 1,4 mln baryłek, a benzyny o 1,6 mln baryłek.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here