Naga MarketsRopa WTI ponownie poniżej 41 dol. Drugi lockdown w UK jest prawdopodobnyCeny ropy naftowej spadają w poniedziałek rano, rozpoczynając tydzień obniżką o ponad 1% po bardzo dobrym tygodniu dla notowań surowca. Ropa poprzednie 5 sesji może zaliczyć do udanych, bowiem kurs już na dobre oddalił się od krytycznego wsparcia na 36 dol. za baryłkę wzrastając powyżej poziomu 41 dol.

  • Libia zapewne wkrótce wznowi wydobycie i rafinowanie ropy
  • Niektóre europejskie kraje rozważają scenariusze wprowadzenia lockdownów jesienią
  • OPEC+ wyraża gotowość na zwiększenie na redukcji podaży ropy na rynki w przypadku pogorszenia sytuacji popytowej

Ropa Brent poniżej 43 dol. bbl

Ropa naftowa WTI notowana na amerykańskiej NYMEX w poniedziałek rano tanieje o 0,97% do 40,93 dol. za baryłkę tracąc całą piątkową zwyżkę o 0,85%, która zamknęła zeszły tydzień na cenie 41,32 dol.

Ropa WTI ponownie poniżej 41 dol. Drugi lockdown w UK jest prawdopodobny
Notowania ropy WTI na NYMEX. Źródło: tradingview.com

Natomiast ropa Brent notowana na ICE w poniedziałek rano traci 0,86% i spada do 42,78 dol. za baryłkę. Zeszły tydzień również był pozytywny dla notowań słodkiej europejskiej ropy, bowiem jeszcze w poniedziałek i wtorek kurs zmagał się ze wsparciem w okolicach 39,40 dol. bbl.

Ropa WTI ponownie poniżej 41 dol. Drugi lockdown w UK jest prawdopodobny
Notowania ropy Brent na ICE. Źródło: tradingview.com

 

Zobacz również: Wielka Brytania: straty branży lotniczej szacowane na 11 mld GBP

Partnerem portalu comparic.pl jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

Nasilenie pandemii COVID-19 może załamać rynki

Wciąż trwająca pandemia koronawirusa spowija widmo sporego zamieszania na rynkach ropy tej jesieni. Wiele państw prognozuje pogorszenie się sytuacji epidemiologicznej przez potencjalny wzrost liczby zachorowań na COVID-19 tej jesieni. W rezultacie może przełożyć się to na kolejne lockdowny i w rezultacie duży spadek popytu na paliwa.

Wśród tych państw jest Wielka Brytania, gdzie premier Boris Johnson wraz ze swoim gabinetem w piątek rozważali możliwość wprowadzenia drugiego w tym roku ogólnokrajowego lockdownu.

– Widzimy teraz nadchodzącą drugą falę. Niestety, czego się obawiam, jest ona nieunikniona w naszym kraju. – stwierdził Johnson.

Ważne dla rynku ropy jest także spodziewane otwarcie przez Libię części placówek wydobywczych i rafinerii, co spowoduje zwiększenie podaży ropy na rynki surowcowe.

– Sądzę, że byliśmy już świadkami najsilniejszych wzrostów w tym rajdzie ceny ropy i od teraz kurs będzie zmagał się z osiąganiem kolejnych poziomów. Więcej lockdownów w Europie i wznowienie części produkcji w Libii wpływa na rynkowe sentymenty – stwierdził Jeffrey Halley, analityk rynkowy w OANDA.

Sytuacja na rynku wydobycia ropy w Stanach Zjednoczonych nie uległa w zeszłym tygodniu znacznej poprawie, jak wynika z nowo opublikowanych danych przez Baker Hughes. Liczba aktywnych placówek wydobywczych wzrosła o tylko jedną do 179.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here