Naga Marketsrafineria w tle zachód słońcaRopa zmierza ku umiarkowanemu tygodniowemu spadkowi, ponieważ świeży optymizm, że umowa stymulacyjna USA jest w drodze, został przyćmiony przez zagrożenie, jakie odradzające się ograniczenia związane z pandemią stanowią dla popytu na energię w Europie i Stanach Zjednoczonych. Ropa WTI spada pod koniec tygodnia oscyluje nieco powyżej 40 USD za baryłkę.

  • Rosja jest gotowa w razie potrzeby rozszerzyć ograniczenia produkcji
  • Skutki kolejnych lock-downów mogą odwrócić wzrost zapotrzebowania na energię w Europie i USA
  • Joe Biden chce zakończyć udzielania federalnych dotacji dla przemysłu naftowego

Cena ropy utknęła przy poziomie 40 USD. Zapasy benzyny w USA wzrosły najbardziej od maja

Marszałek Izby Reprezentantów Nancy Pelosi oświadczyła wczoraj, że ​​wraz z sekretarzem skarbu Stevenem Mnuchinem są „prawie na miejscu” w sprawie pakietu pomocy, mimo że republikańska opozycja w Senacie nadal stanowi przeszkodę.

Ceny ropy wzrosły wczoraj również po tym, jak prezydent Władimir Putin oznajmił, że Rosja jest gotowa w razie potrzeby rozszerzyć ograniczenia produkcji. Ten komentarz jest sygnałem, że sojusz OPEC + może opóźnić planowaną w styczniu redukcję produkcji.

Chociaż Putin nie wykluczał zmiany, podkreślił, że wolałby trzymać się obecnego planu OPEC +, aby w styczniu podnieść wydobycie ropy o prawie 2 miliony baryłek dziennie. Grupa ma podjąć decyzję na spotkaniu 30 listopada – 1 grudnia.

Cspadające ceny ropy naftowejoraz więcej wskazuje na to, że skutki kolejnych lock-downów mogą odwrócić wzrost zapotrzebowania na energię w Europie i USA. Zapasy benzyny w USA wzrosły najbardziej od maja.

Cena ropy utknęła przy poziomie 40 dolarów, co sygnalizuje ostrożność w zwiększaniu podaży w tym nerwowym czasie. Nastroje rynkowe odwracają się przeciwko perspektywie planowanego wzrostu produkcji z OPEC + – powiedział Victor Shum, wiceprezes ds. doradztwa energetycznego w IHS Markit.

Z kolejnych niepokojących znaków dla konsumpcji Peter Vanacker, dyrektor naczelny fińskiej rafinerii Neste Oyj, powiedział, że producenci ropy muszą zmniejszyć swoje moce produkcyjne, zwłaszcza w Europie, w miarę spadku popytu. Grupa bankowa ANZ obniżyła prognozy zużycia ropy w tym kwartale, powołując się na odradzający się shut-down w Europie i Ameryce Północnej.

Tymczasem kandydat Demokratów Joe Biden powiedział, że przestanie udzielać federalnych dotacji dla przemysłu naftowego, podczas ostatniej debaty prezydenckiej przed wyborami w USA 3 listopada. Powtórzył również, że zakazałby szczelinowania na terenach federalnych i podkreślił, że pomoże amerykańskiej energetyce przejść na bardziej odnawialne źródła energii. Prezydent Donald Trump ostrzegł, że zatrudnienie w sektorze ropy i gazu może być zagrożone, jeśli Biden wygra wybory.

Ropa naftowa przerywa dwa tygodnie wzrostów

Notowania ropy WTI spadają w piątek kontynuując silny impuls z środy i negując czwartkowe odbicie. Tym samym kurs ponownie znalazł się w okolicach 40 USD za baryłkę, a dalsze spadki mogą się zatrzymać w rejonie 39 USD z celem na wrześniowe minimum 36 USD. Z drugiej strony dopiero wzrost powyżej lokalnego oporu 42,22 USD, a w konsekwencji przebicie poziomu 43,75 USD otworzyłoby drogę do dalszych wzrostów.

Partnerem portalu comparic.pl jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

Kurs ropy WTI na interwale tygodniowym, tradingview
Kurs ropy WTI na interwale tygodniowym, tradingview

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here