Aktualna cena ropy WTI, srebra oraz złotaPrzed nami czwarta sesja na rynku surowcowym w tym tygodniu. Złoto utrzymuje się w lokalnej konsolidacji, dziś traci ono 0,27%, za jedną uncję trzeba płacić 1294,35$. Na srebrze również możemy obserwować ruch boczny. Srebro oscyluje po godzinie 14:00 w okolicach 14,78$. Natomiast w przypadku ropy WTI, możemy obserwować wyraźny ruch w górę, cena testuje kluczową strefę oporową. W tej chwili zyskuje ona ponad 1,4%. Zobaczmy jak przedstawia się sytuacja techniczna na wykresach surowców. 


Cena złota (XAU/USD) kontynuuje wzrosty

Cena złota ma problem z wybiciem wyższych poziomów. Po wyraźnych poniedziałkowych wzrostach, kurs stanął w miejscu. Scenariusze wyznaczane we wczorajszym przeglądzie surowcowym pozostają bez zmian, o sytuacji technicznej na złocie wspomniałem także w porannym przeglądzie rynków. W dalszym ciągu czekam tutaj na zejście w rejony 1291$, gdzie znajduje się wsparcie, wynikające z układu 1:1. Jeżeli będzie on skutecznie broniony, to w średnim terminie spodziewałbym się ataku na opór przy 1309,50$, wynika on z górnego ograniczenia układu 1:1 oraz maksimów z 10 kwietnia tego roku. O powrocie do spadków, można myśleć dopiero w momencie zejścia poniżej strefy przy 1285$, wtedy scenariusz wzrostowy zostanie zanegowany.

Wykres ceny złota XAUUSD 16 maja 2019

Cena srebra (XAG/USD) broni wsparcia cenowego

Cena srebra utrzymuje się powyżej strefy wsparcia przy 14,72$, jednak dalej brakuje tutaj zdecydowanego ruchu. Stosunek RR przemawia za pozycjami długimi. W przypadku spełnienia się scenariusza wzrostowego, pierwszym będzie strefa przy 14,95$. W przypadku jego pokonania celem dla pozycji długich będzie poziom 15,20$, miejsce to wynika z górnego ograniczenie układu Overbalance.

Wykres ceny srebra XAGUSD 16 maja 2019

Cena ropy (OIL WTI) w konsolidacji

Cena ropy ponownie testuje górne ograniczenie konsolidacji, o której pisałem w poprzednich analizach. Dopóki strefa nie zostanie pokonana, kurs może w dalszym ciągu konsolidować pomiędzy poziomem oporowym przy 62,90$, a ostatnimi dołkami w rejonach 60,25$, gdzie dodatkowo wypada wsparcie wynikające z sekwencji wzrostowej. Większy ruch trendowy powinien się pojawić dopiero w momencie wybicia jednego z tych poziomów. Pamiętajmy, ze każdy kolejny test zwiększa szansę na wybicie.

Wykres ceny ropy WTI 16 maja 2019

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here