Naga MarketsKurs ropy wzrośnie do 40 USD/brk. w obliczu rosnącego globalnego popytuKontynuacja ożywienia działalności gospodarczej w Chinach prawdopodobnie utrzyma pozytywne nastroje na rynku ropy naftowej do końca roku. Ceny czarnego złota wzrastają w związku z powrotem do normalności w wielu zakątkach świata oraz rosnącymi nadziejami na szczepionkę na COVID-19, uważają stratedzy z ANZ Banku. Z kolei eksperci z UBS prognozują kurs ropy WTI na poziomie 40 USD/brk. na koniec bieżącego roku.

Ropa: Chiński popyt przywraca nadzieję – ANZ

flaga chinyRaport Bloomberga oparty o dane z chińskiego przemysłu energetycznego wskazuje, że popyt w Państwie Środka prawie powrócił do poziomu sprzed pandemii COVID-19. 13 mln baryłek na dzień to niewiele mniej niż 13,7 mln brk/dzień odnotowane w grudniu 2019 r. – napisano w raporcie.

Nie tylko państwa OPEC+ dążą do dużych ograniczeń produkcji ropy naftowej – znaczące zniżki wydobycia obserwowane są również w Stanach Zjednoczonych. Co więcej, proces obniżania produkcji ropy w USA ma postępować w kolejnych miesiącach.

Liczba eksploatowanych platform łupkowych w USA spadła do najniższego poziomu od dekady, podczas gdy Rosja zobowiązała się do ścisłego przestrzegania umowy dostawy OPEC+ – dodano.

Ropa: WTI po 40 USD do końca roku – UBS

Ekonomiści z UBS uważają, że zakłócenia na rynkach ropy prawdopodobnie przyczynią się do dalszej niestabilności na rynkach finansowych, choć dostrzegają potencjał do stabilizacji cen.

Uważamy, że zakłócenia na rynkach ropy prawdopodobnie przyczynią się do dalszej zmienności na rynkach finansowych. Chociaż rynek czarnego złota jest w tym kwartale mocno zaopatrzony w nadwyżki, spodziewamy się, że w następnym kwartale osiągnie równowagę i w czwartym kwartale tego roku będzie niedobór surowca – wskazano w raporcie.

W związku z tym prognozujemy powrót WTI do 40 USD/brk. do końca roku. Stwarza to możliwości inwestycyjne na amerykańskim rynku energetycznym dla firm o silnej pozycji finansowej – podsumowano.

Rozmowy traderów - Nowy cykl bezpłatnych webinarów o tradingu od praktycznej strony m.in. Grzegorz Moskwa, Marcin 'Wiking' Wicz, Mariusz Drozdowski, Paweł Szwajcar, Łukasz Fijołek, Maksymilian Bączkowski. Dowiedz się więcej i dołącz do nas!
Kurs ropy WTI na interwale dziennym, tradingviewcom
Kurs ropy WTI na interwale dziennym, tradingviewcom

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here