Naga MarketsRopa WTI najwyżej od marca. Cena skieruje się do poziomu 48 USD/brk? Notowania kontraktów terminowych na ropę naftową WTI zakończyły wczorajszą sesję wzrostem o ponad 2,3 proc. Było to najwyższe zamknięcie od marca, co wskazuje na kontynuację ruchu wzrostowego i otwiera drogę do celów znajdujących się wyżej. Kluczowy dla notowań czarnego złota zdaje się teraz być opór w okolicach 48 dolarów, z którego w marcu wystartowała kolejna fala wyprzedaży.

  • Notowania ropy WTI zakończyły wczorajszą sesję najwyżej od marca
  • Kluczowy opór wypada teraz przy 48 USD/brk

Ropa WTI wzrosła po byczych pin barach

Kontrakty terminowe na ropę WTI wzrosły wczoraj do ​​najwyższego poziomu od początku marca, gdyż inwestorzy żywili większy optymizm w stosunku do krótkoterminowego ożywienia gospodarczego.

Zobacz też: Test strategii Puria na wybicie średnich kroczących

Wczesne zyski we wtorek na rynku surowców nastąpiły po tym, jak Unia Europejska osiągnęła porozumienie w sprawie pakietu stymulacyjnego w wysokości 750 miliardów euro, który ma wyciągnąć blok z recesji wywołanej pandemią. Spowolnienie wskaźników infekcji koronawirusem w USA dodatkowo wzmocniło nadzieje na krótkoterminowe odbicie popytu.

Wczorajszy ruch wzrostowy nastąpił po dwóch byczych pin barach, które testowały wsparcie w postaci linii trendu widocznej na poniższym wykresie dziennym. Dodatkowo, zamknięcie dnia miało miejsce ponad poziomem 41,30 USD za baryłkę

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie ponad 1000 instrumentów finansowych. Sprawdź warunki brokera.
Kontrakty terminowe na ropę naftową WTI – wykres dzienny

Jeśli trend ma być kontynuowany, notowania ropy WTI powinny zmierzać w kierunku poziomu 48 USD/brk. Stamtąd bowiem startowała na początku marca silna wyprzedaż.

Gdyby jednak linia trendu została pokonana, kluczowe wsparcie znajdziemy w okolicach 35,35 USD/brk. Lokalne poziomy wsparcia wypadają natomiast przy 39,60 oraz 37,80 USD/brk.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here