Naga MarketsStacja wydobywcza ropyNotowania ropy WTI spadły do nowego, rocznego minimum na giełdzie w Nowym Jorku. Trwająca wyprzedaż na akcjach oraz obfite dostawy ropy z amerykańskiego rynku znacznie pogorszyły nastroje. Również rosnąca ilość pozycji krótkich w portfelach dużych graczy zwiększa presję na dalsze spadki. 


OPEC redukuje, jednak to za mało by powstrzymać spadki

Notowania kontraktów futures na giełdzie w Nowym Jorku spadły podczas poniedziałkowej sesji aż o 4,1 procent ustanawiając nowe minimum poniżej 50 dolarów za baryłkę. Po raz pierwszy od października 2017 r. rząd USA spodziewa się, że produkcja oleju łupkowego wzrośnie, potencjalnie powiększając już obfite zapasy.

Ropa (WTI) najtańsza od 14 miesięcy
Najbliższe wsparcia na ropie WTI to poziomy 45.47 i 42.00

Jednocześnie akcje giełdowe w Europie i Azji runęły po raz kolejny w tym roku po przemówieniu chińskiego prezydenta Xi Jinpinga, który nie zaproponował żadnych nowych reform stymulujących drugą, co do wielkości gospodarkę na świecie. To również zwiększyło presję podaży na rynku czarnego złota.

opecRopa od października pogrążona jest w niedźwiedzim rynku, w obliczu rosnącego sceptycyzmu, że Organizacja Produkcji Ropy Naftowej (OPEC) i jej sojusznicy pomimo niedawnych cięć w produkcji będą mieli wystarczająco duże rozmiary zapasów, aby utrzymać nadwyżki w 2019 r.  

– Rynek ropy został poddany ponownej presji i duża część tego ruchu wynika z długoterminowej wyprzedaży na rynku. Tymczasem, szczególnie na rynku ropy, nie ma jeszcze wyraźnych oznak zacieśniania – powiedział Warren Patterson, strateg ds. Surowców w ING Banku. 

Zobacz również: Trump chce tańszej WTI. Czy wysoka cena ropy jest zła dla USA?

Firma dostarczająca dane, Genscape Inc. informuje, że liczba zapasów w największej amerykańskiej hali magazynów w Cushing w Oklahomie stale rośnie. Administracja ds. Informacji Energetycznej poinformowała, że przewiduje produkcję w największych amerykańskich firmach łupkowych na poziomie 8.166 milionów baryłek dziennie w styczniu, zwiększając swoją grudniową prognozę do 8,03 miliona. tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here