Naga Marketsbinarny raport południowy

Binarny raport południowy. Twoja codzienna dawka najważniejszych informacji ze świata opcji binarnych. Wszystkie przeglądy rynku BO możesz znaleźć tutaj. Przypominamy, że jest to nasz nowy – autorski dział – w którym w przejrzysty sposób dzielimy się z Wami najważniejszymi wydarzeniami na walutach. Podsumowania trendów i propozycje tradingowe na zakończenie dnia. Posiadasz jakiekolwiek uwagi? Podziel się nimi w komentarzach lub na forum!

Darmowe szkolenia online z Comparic 18-24 maja


O godzinie 05:00 naszego czasu Bank Japonii podzielił się oświadczeniem z posiedzenia polityki pieniężnej. Brak zmian w dotychczasowej strategii, standardowe poszerzenie bazy monetarnej o 80 bilionów jenów rocznie i niewielka reakcja japońskiego jena. Zadziwiająca była jednak silna zmiana oceny sytuacji gospodarczej, która w oczach BoJ wypada naprawdę bardzo dobrze. Kilka godzin później przemawiał Haruhiko Kuroda – prezes Banku Japonii – z jego ust nie usłyszeliśmy jednak nic, co nie znalazło się we wcześniejszym oświadczeniu.

O godzinie 08:00 poznaliśmy finalne odczyty niemieckiego PKB za pierwszy kwartał 2015. Poprzedni wynik to 0.7%, konsensus zakładał 0.3% i został zrealizowany. Nie przełożyło się to jednak na wyraźniejsze spadki EUR – osunięcia PKB były już bowiem dawno w cenie. Rynek pozytywnie zareagował jednak na sondaże IFO publikowane o godzinie 10:00 – co prawda oczekiwania gospodarcze delikatnie opadły (103.00 vs 103.10), to w przypadku obecnej oceny oraz klimatu biznesowego zanotowano rezultaty lepsze.

Przed południem głos zabierał również prezydent ECB – Mario Draghi – w trakcie trwania drugiego dnia bankowości centralnej w Rydze. Nie powiedział jednak niczego interesującego (powielił jedynie wypowiedź wczorajszą jednego z polityków ECB sugerującą, że stopa depozytowa może być obcinana tak naprawdę w nieskończoność i bank nie posiada żadnego dolnego ograniczenia).

Kolejna spora dawka danych czeka nas dopiero o 14:30 – poznamy wtedy amerykańskie CPI w kilku różnych formach. Nas najbardziej interesuje jednak CPI rdr, które nadal utrzyma się poniżej poziomu zera (-0.1%). O tej samej godzinie także dane dotyczące CPI kanadyjskiego i wyniki sprzedaży detalicznej, która ma się silnie osunąć (indeks z wykluczeniem sprzedaży samochodów w dół do 0.4% z 2.0% zdaniem analityków).

W godzinach późniejszych natomiast wypowiedzi prezesa Kurody (BOJ) i prezesa Carneya (BOE) podczas forum banków centralnych. O 19:00 na temat prognoz gospodarczych wypowiadała będzie się natomiast Janet Yellen (FED).

Silne i słabe aktywa finansowe

SILNE: EUR, AUD

SŁABE: USD

Propozycje handlowe na koniec dnia

Dzisiaj przygotowaliśmy dla Was następujące analizy techniczne:

– USD/CAD – czekając na retest

GBP/AUD – na nowych szczytach

Notowania ropy WTI po zejściu pod poziom 58USD/baryłka na początku tego tygodnia pną się w górę. Nieudany test okolic 60.95 zastopował jednak dynamikę popytową i obecnie cena porusza się bokiem z delikatnym nachyleniem podażowym. Przed nami jednak ciekawa strefa wsparcia, na którą składa się 50% zniesienia spadków 18-19 maja, średnia ruchoma (50EMA) oraz okrągły poziom 60.00. Warto obserwować sytuację, poczekać na ewentualne osunięcie i właśnie w okolicach 60.00-59.85 otwierać opcje CALL.

USDCADH1

Posiadasz jakiekolwiek uwagi do binarnego raportu południowego? Jeżeli tak, to podziel się nimi w komentarzach lub odwiedź specjalny wątek na forum 🙂tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here