Naga MarketsRopa WTI nadal powyżej 40 USD. Obawa o lockdown przyćmiewa popyt na benzynę w USA Cena ropy naftowej w tym tygodniu nie zmieniła się zbyt mocno, a kurs WTI utrzymuje się ponad poziomem 40 USD za baryłkę. Istotny wzrost przypadków zakażeń koronawirusem budzi jednak obawy o wznowienie lockdownu w Stanach Zjednoczonych, co przeważa nad oznakami ożywienia popytu na benzynę. Jakie są perspektywy dla notowań WTI?

  • Największy jednodniowy wzrost przypadków COVID-19 w USA od początku pandemii
  • Rośnie popyt na benzynę w Stanach Zjednoczonych
  • Cena ropy WTI zmaga się z kluczowym obszarem oporu

Obawy o lockdown i wzrost popytu na benzynę

Wczoraj w Stanach Zjednoczonych odnotowano ponad 60 tysięcy nowych przypadków COVID-19. Stanowi to największy jednodniowy wzrost w USA od początku pandemii. Liczba  infekcji koronawirusem rośnie w 42 z 50 stanów.

Wczorajsze dane opublikowane przez amerykańską agencję EIA pokazały, że zapasy benzyny w USA spadły w ubiegłym tygodniu o 4,8 miliona baryłek. Spadek był znacznie wyższy od prognoz analityków i wiązał się ze wzrostem popytu do 8,8 mln brk / dziennie.

Jednakże, gwałtowny wzrost liczby przypadków COVID-19 w kilku stanach USA zwiększył perspektywę ponownej blokady, która może powstrzymać jakiekolwiek trwałe ożywienie popytu na paliwo.

Cena ropy WTI kolejny raz na oporze

Po wypełnieniu ogromnej luki spadkowej z marca br., notowania ropy naftowej WTI odbiły w ostatnim tygodniu czerwca. Spadek nie był jednak długotrwały, a cena wsparcia się na poziomie 38 dolarów.

Partnerem portalu comparic.pl jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

Kontrakty terminowe na ropę WTI – wykres dzienny

Od tego czasu kurs wrócił do strefy oporu w obrębie poziomu 41 USD za baryłkę, gdzie przebywa do chwili obecnej. Wybicie w górę otwierałoby drogę wzrostom w kierunku 48 – 50 USD. W przypadku osunięć, kluczowe wsparcie pozostaje w okolicach poziomu 35 USD.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here