Naga MarketsRopa WTI nadal powyżej 40 dol., ale tanieje wskutek deklaracji TrumpaCeny ropy naftowej spadają we środę tracąc ponad 3-procentowe zyski wypracowane we wtorek wskutek deklaracji Donalda Trumpa o przełożeniu negocjacji w sprawie pakietu stymulacji fiskalnej na okres po wyborach prezydenckich.

  • Strajk w Norwegii wyłączył 8% zdolności produkcyjnych ropy w regionie
  • Huragan Delta uderzył w Zatokę Meksykańską
  • Libia stopniowo zwiększa eksport ropy po wznowieniu produkcji we wrześniu

Ropa w środę traci zyski z wtorku

Cena ropy naftowej WTI notowana na amerykańskiej NYMEX w środę rano spada o 0,86% do 40,33 dol. za baryłkę, tracąc część zwyżki uzyskanej we wtorek.

Ropa WTI nadal powyżej 40 dol., ale tanieje wskutek deklaracji Trumpa
Notowania ropy WTI. Źródło: tradingview.com

Jeszcze na otwarciu w poniedziałek baryłka ropy naftowej WTI kosztowało 37 dol., jednak wzrost w poniedziałkowej sesji o 5,86% i wtorkowej o 3,70% wyprowadził kurs do poziomów powyżej 40 dol. notowanych w środę.

Ropa WTI nadal powyżej 40 dol., ale tanieje wskutek deklaracji Trumpa
Notowania ropy Brent. Źródło: tradingview.com

Tymczasem ropa Brent notowana na europejskiej ICE w środę rano traci 0,59% i opada do 42,40 dol. bbl. Podobnie jak w przypadku WTI, poniedziałkowa i wtorkowa sesja wyniosły ropę Brent mocno w górę: o 5,14% oraz 3,29%.

Głównym powodem załamania się cen ropy w środę rano jest informacja o porzuceniu przez Donalda Trumpa negocjacji nad nowym pakietem stymulacji fiskalnej do okresu po wyborach prezydenckich, które planowane są na 3. listopada.

– Decyzja prezydenta Donalda Trumpa o zakończeniu rozmów w sprawie pakietu stymulacji gospodarki zaskoczyła rynki. Wielu inwestorów nie spodziewało się osiągnięcia porozumienia przed wyborami, ale tak nagłe ich przerwanie spowodowało posłanie kursów ryzykownych aktywów mocno w dół – stwierdził Edward Moya z OANDA.

Zobacz również: Złoto znów poniżej 1900 dol. Zapowiedź Trumpa ciosem we wzrosty kruszcu

Partnerem portalu comparic.pl jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

Zapasy ropy wzrosły w USA

Szacunkowe dane dotyczące rezerw ropy naftowej w Stanach Zjednoczonych opublikowane przez American Petroleum Institute wykazały niespodziewany wzrost zapasów o 951 tys. baryłek w zeszłym tygodniu. Na ostateczne dane od Energy Information Administration poczekamy do środy wieczorem.

Ceny ropy wspierają natomiast bodźce ze strony podażowej. Z uwagi na huragan Delta, który pojawił się w Zatoce Meksykańskiej, niemal 30% produkcji ropy zostało wstrzymane w regionie. Odpowiada to około 17% całkowitej produkcji surowca w USA. Niektóre spółki już po raz szósty w tym roku zmuszone zostały ewakuować swoją załogę.

W Norwegii nadal trwa strajk pracowników przemysłu naftowego zrzeszonych w związku zawodowym Lederne. Władze związku zapowiedziały przedłużenie protestu, który zredukował produkcję ropy w Norwegii o 8%, do 10 października.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here