Naga MarketsTwarz Justina BennettaAnalityk Justin Bennett jest inwestorem na rynku Forex i założycielem Daily Price Action, najpopularniejszego na świecie bloga o price action. Znany jest ze swoich licznych pomysłów inwestycyjnych na indeksach, surowcach oraz walutach. W najnowszym komentarzu autor analizuje notowania ropy WTI. W jego ocenie notowania amerykańskiej ropy przebiły podczas wczorajszej sesji ważne wsparcie, jednak dzienne zamknięcie wskazuje, iż poziom został wybroniony przez kupujących.


Zobacz również: Justin Bennett Price Action: Tygodniowe spojrzenie na 29 października – 2 listopada

Poziom 66.30 determinuje dalszy kierunek notowań

W ostatni piątek autor wskazywał na osiągnięcie celu w rejonie 66.00.

– Celem piątkowego komentarza nie było to, że rynek osiągnął zakładany cel, ale raczej pomysł, że presja sprzedażowa prawdopodobnie nie zakończy się w najbliższym czasie. Oczywiście nie oznacza to, że po drodze nie zobaczymy odreagowań w postaci korekt wzrostowych – napisał Bennett.

Dziś mamy ostatnią sesję w miesiącu, a więc można zakładać, iż miesięczna świeca zamknie się blisko minimów ukazując tym samym siłę sprzedających. W ocenie Justina rynek ropy czekają dalsze spadki.

– Zapytacie jaki jest plan gry? Jak można się domyślić, jestem raczej niedźwiedzi na amerykańskiej ropie naftowej. Codzienne zamknięcie (Nowy Jork 17:00 czasu EST) poniżej 66.30 otworzyłoby drogę do niższych poziomów. Jak dotąd widzieliśmy zamkniętą 4-godzinną świecę poniżej tego poziomu, ale zdecydowanie wolę codzienne zamknięcie, aby potwierdzić kontynuację ruchu spadkowego – dodał.

Zobacz również: CAD/JPY z możliwym ruchem na 400 pips – Justin Bennett

Ropa WTI na kluczowym wsparciu – Justin Bennett

Poniżej 66.30 znajdują się istotne wsparcia na poziomach 63.90 oraz 60.00. Z drugiej strony przebicie oporu 68.00 pozwoli na zmniejszenie presji sprzedających i test kolejnego oporu w okolicach psychologicznego poziomu 70.00.

– Jak wspomniałem powyżej, wszystko zależy od tego, jak rynek zareaguje w tym tygodniu na obszar 66.30 – podsumował Justin Bennett.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułW jakim miejscu znajduje się rynek akcji?
Następny artykułAgroliga [AGL] – z dynamiczną zwyżką – analiza na zamówienie
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here