Naga MarketsWydowbywanie ropyPo ostatnim dobrym tygodniu,  ropa WTI kontynuuje wzrosty. Na taki scenariusz wskazywałem w poniedziałkowej analizie (tutaj), Nastroje inwestorów cały czas są optymistyczne a ewentualne porozumienie na linii Chiny – USA może tylko przyspieszyć wzrosty. Aktualnie ropa WTI koryguje nieznacznie poranne wzrosty i kosztuje w tej chwili 52$, cały czas jest szansa na ruch w kierunku 55 dolarów amerykańskich (USD).


Sytuacja techniczna na wykresie

Cena ropy WTI powoli zmierza w kierunku 55$. w ostatniej analizie wskazywałem na kluczowe wsparcie przy poziomie 50,70$. Rynek zgodnie z założeniami odbił na ponad 2$, docelowy poziom nie został jednak osiągnięty. Ropa znajduje się na plusie podczas dzisiejszej sesji, jednak nieznacznie koryguje poranne wzrosty. Scenariusz wzrostowy nie wydaje się jednak zagrożony na tę chwilę.

Wykres ropyZobacz ostatnią analizę: Cena ropy WTI wkrótce po 55$, gdzie dołączyć się do wzrostów?

Na niższym interwale czasowym należy wziąć pod uwagę poziom 51,80, gdzie rynek reagował już dwukrotnie Odbicie się w tym miejscu może doprowadzić do realizacji zielonego układu Overbalance, który powinien doprowadzić cenę do szczytów z 11 stycznia – 53,20$. W przeciwnym wypadku istnieje szansa na ponowny test wsparcia przy 50,70$. Zejście poniżej 50$ neguje krótkoterminowy scenariusz wzrostowy.

Wykres ropytokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

1 KOMENTARZ

  1. Wkradła się literówka
    “porozumienie na linii Chony – USA może …”
    poza tym bardzo przyjemny artykuł 🙂
    Pozdrawiam

    PS:Komentarz po usunięciu literówki można usunąć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here