Logo ropy naftowejW ostatnich dniach wystąpił ciekawy setup pro spadkowy na rynku ropy, który omawiany był m.in na niedzielnej odprawie. W analizie podkreślony został poziom oporowy 75 dolarów za baryłkę jako istotny dla możliwości wystąpienia spadków. Te się odbyły – zaliczając poziom pierwszego targetu. Teraz ponownie jesteśmy blisko strefy oporowej – co dalej z wykresem? 

Finax

W ostatnich dniach setup spadkowy był często wspominany. Targety dla pozycji krótkich zostały finalnie osiągnięte (TP1) a obecnie znajdujemy się ponownie pod oporem z ceny 75 dolarów za baryłkę. Przez strefę oporową przebiega również standardowa średnia krocząca SMA100, która często sprawdza się podczas niewielkich swingów bądź krótkoterminowych odwróceń trendu. Czy i tym razem opór zadziała klasycznie?

Ropa WTI z nowymi celami

Kolejne podejście pod opór jest tak naprawdę czwartym podejściem w ciągu ostatnich kilku sesji handlowych. Właściwa godzina wejścia rynku ropy – czyli godzina 14:30 właśnie wybiła – a co za tym idzie powinniśmy zobaczyć dalszą reakcję surowca. Dalsze spadki nie są wcale wykluczone, mimo tak stosunkowo raptownego podejścia z celów dla pozycji short. Na wykresie z interwału H1 widać nawet pierwsze zawahanie ceny, które widocznie zaznaczone jest na wykresie. Ostatnie H1 wskazują na ponowną możliwość obniżki cen, jednak trzeba zwrócić szczególną uwagę na fakt, że jest to kolejne podejście – a każde kolejne może przełamać w końcu strefę.

wykres ROPY WTI H1 09.10.2018
ROPA WTI H1 09.10.2018

Cele dla pozycji short pozostają dokładnie te same, czyli poziomy 73,60 oraz 72,60 ze stop lossem na wysokości pinów z zaznaczonych na wykresie świec H1. Jednak w przypadku przełamania 75 dolarów setup automatycznie zostaje zanegowany na rzecz nowego – kontynuacji wzrostów i re-testu szczytu 76 dolarów. Jeśli by chcieć rozegrać podejście pod górę, wówczas wykres po przebiciu ceny 75 dolarów musiałby wykonać wcześniej korektę potwierdzając ten poziom, tym razem od góry. W momencie potwierdzenia dostaniemy zielone światło na próbę dogrania ceny 76,60 dolarów ze Stop Lossem nie większym niż 20 centów.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułScenariusze dla pary GBP/USD – UOB i Commerzbank
Następny artykułDM BOŚ podnosi rekomendację Comarchu
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Klubu Inwestora „New Vision Trading” (dawniej Trading Club Szczecin) w roku 2016 i działającą w formie grupy facebookowej oraz czatu dla inwestorów do dziś. Prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynków finansowych. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych (2016/2017). Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here