Naga MarketsZarówno cena ropy Brent jak i Crude WTI przetestowały w bieżącym tygodniu istotne opory.

Dla ropy Brent był to poziom 50.00, natomiast dla Crude WTI 47.00. Wkrótce po teście nastąpiło spadkowe odbicie i w środę to podaż przejęła kontrolę nad cenami ropy. Inwestorzy (szczególnie ci z nastawieniem prowzrostowym) wyczekiwali czwartkowej publikacji – tygodniowej zmiany zapasów ropy w USA. Dane okazały się mocno rozczarowujące i mogące wesprzeć wzrosty ceny:

  • tygodniowa zmiana zapasów ropy (USA) odczyt -6,3 mln brk (prognoza -2,4 mln brk, poprzednio 0,1 mln brk)

Pozytywne dla popytu dane spowodowały gwałtowny wzrost cen jednak impetu wystarczyło zaledwie na 30 minut. Już pół godziny po ich publikacji ceny ropy zaczęły gwałtownie spadać w rezultacie osiągając dzienne minimum. Obecnie bardzo prawdopodobnym scenariuszem jest powrót do spadków i w rezultacie przełamanie czerwcowego minimum.

Ropa Brent

Najbliższe wsparcie dla ceny znajduje się na poziomie 46.70. Po przełamaniu tego poziomu czerwcowe minima będą stanowiło kolejną linię obrony przed spadkami czyli poziom 44.50. Kolejnym wsparciem jest minimum z listopada 2016 na poziomie 43.50 i ten poziom jak najbardziej może pojawić się w grze. Z kolei najbliższym oporem jest maksimum z bieżącego tygodnia czyli rejon 50.00.

Ropa BRENT H4
Wykres ropy BRENT H4

Ropa Crude WTI

Pod koniec czwartkowej sesji wsparcie na poziomie 45.30 zdołało powstrzymać spadki. Jednak wydaje się mało prawdopodobne, że ten poziom uda się obronić. Kolejne wsparcia, są usytuowane na poziomach: 44.00, 41.50, 39.50.

Ropa CRUDE H4
Wykres ropy CRUDE H4


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here