Naga Markets9 stycznia 2014 18:20

Ropa spada zaczęła spadki 27 grudnia tak jak Eurodolar jednak na tym surowcu trend jest bardzo widoczny i niezwykle dynamiczny. Cena doszła właśnie do niezwykle ważnego poziomu, który był testowany wielokrotnie w przeszłości również powstrzymał spadki pod koniec listopada.

Na wykresie widać narysowane dwa scenariusze możliwe do rozegrania:

Pierwszy to zagranie na odbicie od tego poziomu, czyli przeciw trendowi stawiają na wpadnięcie ropy naftowej w trend horyzontalny i powrót do ostatniego oporu na 100.80. Żeby otworzyć taką pozycję potrzeba bardzo wyraźnego sygnału kupna z Price Action. O rodzaju sygnałów można przeczytać w artykule: Formacje Price Action: Pin Bar, Fakey, Inside Bar

Drugi scenariusz to przebicie wsparcia, spadki a następnie korekta w okolice 91.70, które powinno stanowić opór. Wtedy wystarczy sygnał sprzedaży na wykresie H4 a nawet H1 (tutaj nie pozostawiający wątpliwości!) żeby włączyć się w ten dynamiczny trend spadkowy.

Warto obserwować Oil przez najbliższe sesje.Ropa w kluczowym miejscu!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

1 KOMENTARZ

  1. Reakcja na poziom jest bardzo zdecydowana. Widać, że popyt czekał na dojście do niego – bo rynek nie wykazywał najmniejszych niemalże chęci do korekty wzrostowej a tu nagle jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki mocny atak popytu. Zobaczymy jak zakończy się dzienna świeca – H1 już może dać lekki sygnał kupna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here