Naga MarketsRopa w górę, euforia również na Wall Street; Rośnie S&P 500 oraz Dow JonesNastroje na rynkach ponownie wydają się bardzo dobre, m.in. ze względu na dane makroekonomiczne z Chin oraz na informacje o szczepionce na koronawirus. Firma Moderna wystąpiła o pozwolenie na możliwość wykonania pierwszych szczepień.

  • Początek grudnia zdaje się przynosić wzrosty na głównych giełdach świata, a dochodzi do tego mimo bardzo istotnego wzrostu cen akcji w listopadzie.
  • Niemiecki DAX czy francuski CAC40 rosną o prawie 1 proc. Brytyjski FTSE 100 zwyżkuje o ponad 1,6 proc.
  • Kontrakty terminowe w Stanach Zjednoczonych także notowane są na zielono. Futures na DJIA zyskuje prawie 0,3 proc., na Nasdaq 100 prawie 0,9 proc., a kontrakt terminowy na S&P 500 rośnie o ponad 1,1 proc.
  • Inwestorzy oczekują, że wkrótce szczepionka na Covid-19 będzie mogła być użyta, a firma Moderna dołączy do firmy Pfizer w pozwoleniu na szybkie użycie szczepionki już w grudniu.

Rozpędza się chiński smok gospodarczy?

Dane z Chin także zdają się pomagać rynkowym bykom. Wskaźnik Caixin PMI w listopadzie wzrósł do 54,9 z 53,6 pkt w październiku. Był to najsilniejszy wzrost wskaźnika od listopada 2010 r. i również siódmy miesiąc z rzędu, gdy aktywność w fabrykach w Chinach rosła. Zdaje się zatem, że ożywienie gospodarcze w tym kraju nabiera tempa. Zarówno produkcja, jak i nowe zamówienia rosły w najszybszym tempie od dekady, zatrudnienie wzrosło najbardziej od maja 2011 r. – wynika z danych Markit Economics.

Te artykuły również Cię zainteresują
Conotoxia
WYJĄTKOWE WARUNKI HANDLOWE .
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Kolejny kluczowy tydzień negocjacji ws. brexitu

Wzrasta niepewność dotycząca brexitu, ponieważ nie osiągnięto jeszcze porozumienia między UE a Wielką Brytanią. Pojawiają się wypowiedzi, które sugerują, że porozumienie może być osiągnięte do końca bieżącego tygodnia. Niemniej jednak Unia Europejska zapowiedziała, że w środę lub czwartek uruchomi środki awaryjne, jeśli nie będzie w stanie osiągnąć porozumienia z Wielką Brytanią – podała agencja Reuters. W oczekiwaniu na polityczne rozstrzygnięcie kurs GBP/USD znajduje się przy poziomie 1,34, tworząc trend wzrostowy od końca września.

W czwartek ważna decyzja OPEC+

W tym tygodniu kluczowym wydarzeniem może być decyzja OPEC+ w sprawie cięcia produkcji oraz przesunięcia terminów obowiązujących limitów. OPEC+ przełożył rozmowy o wielkości produkcji do czwartku, gdyż producenci wciąż nie byli zgodni co do tego, ile ropy powinni wydobyć. Oczekiwania związane z większym popytem na ropę w USA i sygnały ze strony Arabii Saudyjskiej spowodowały wzrost cen jej sprzedaży do Azji w styczniu, co przyczyniło się do wzrostu cen ropy na szerokim rynku. Obecnie za baryłkę WTI należy zapłacić około 45,40 USD.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here