Naga MarketsRopa traci ponad 3 proc. na tle obaw inflacyjnych i restartu rurociągu w USACena ropy oddaje zyski wypracowywane od początku tygodnia. Cofnięcie na rynku ma związek z obawami inflacyjnymi i restartem kluczowego rurociągu paliwowego w USA. Notowania ropy WTI zmierzają w kierunku dynamicznego wsparcia (20 MA).

  • Gwałtowny wzrost cen towarów w China odbija się na notowaniach WTI
  • Rurociąg kolonialny w USA ponownie uruchomiony
  • Cena ropy odbija od oporu przy 66,50 USD/brk

Ropa oddaje zyski

Premier Chin Li Keqiang wezwał kraj do skutecznego poradzenia sobie z gwałtownym wzrostem cen towarów i jego wpływem na gospodarkę.

Te artykuły również Cię zainteresują
Z kolei w Stanach Zjednoczonych ponownie uruchomiono rurociąg kolonialny, który padł ofiarą cyberataku w ubiegły piątek. Rurociąg ten stanowi główne źródło dostaw benzyny dla wschodniego wybrzeża.

Po wyłączeniu rurociągu, popyt na paliwo na stacjach benzynowych znacznie wzrósł w obawie przed niedoborem. Ceny detaliczne sięgały 3 dolarów za galon.

Notowania ropy silnie rosną od początku obecnego roku. Inwestorzy żywią bowiem nadzieje, na wzrosty popytu w związku z ożywieniem gospodarczym po pandemii koronawirusa. Jednakże, restrykcje w związku z Covid-19 w wielu częściach Azji, a przede wszystkim w Indiach psują perspektywy dla surowca

— Brak niedawnego przekonania o wyższych cenach jest oczywisty i zrozumiały. Narastają obawy, że nieokiełznane rozprzestrzenianie się koronawirusa w Indiach i Azji Południowo-Wschodniej zmniejszy popyt na ropę – powiedział Tamas Varga, analityk w PVM Oil Associates Ltd.

Kontrakty terminowe na ropę WTI z perspektywy technicznej

Jak widać na wykresie dziennym poniżej, kontrakty terminowe na ropę WTI ponownie dotarły do kluczowej strefy oporu w obrębie poziomu 66,50 USD za baryłkę. Ostatni raz odbicie od tego obszaru miało miejsce 5 maja i wtedy cena znalazła wsparcie na 20-dniowej średniej.

invest

Kolejne odbicie podczas dzisiejszej sesji również spycha cenę do średniej. Zobaczymy, czy i tym razem bykom uda się utrzymać wsparcie. Kolejny kluczowy obszar horyzontalny wypada w pobliżu poziomu 58 USD/brk.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowanie jsw | pgnig akcje cena | kurs dolars | kurs funta szterlinga | ceny ropy wti | forum gieldowe |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here