Naga MarketsRopa tanieje w środę rano przerywając imponującą zwyżkę z początku tygodniaCena ropy WTI w środę rano wyhamowuje tempo zwyżki z początku tego tygodnia spadając poniżej zamknięcia z wtorku. Wciąż daje o sobie znać pandemia, a lockdowny obowiązują obecnie w szeregu krajów rozwiniętych, m.in. Japonii, Australii czy Nowej Zelandii. Problemy trwają także w Chinach, które choć opanowały rozwój ognisk zachorowań, to odbiło się to pogorszeniem perspektyw wzrostu gospodarczego i odbudowy popytu na paliwa w największej gospodarce Azji.

Ropa WTI w dół w środę rano

Cena ropy naftowej WTI notowanej na amerykańskiej giełdzie surowcowej NYMEX w porannej części środowej sesji opada o 0,33% do 67,31 dol. za baryłkę niwelując część wtorkowej zwyżki, gdy notowania surowca zyskały 2,89%.Łącznie, od początku tego tygodnia kontrakty na ropę WTI podrożały o 8,38% i niemal pokryły zakres przeceny z poprzedniego tygodnia.

 

Ropa tanieje w środę rano przerywając imponującą zwyżkę z początku tygodnia
Kurs ropy naftowej WTI. Źródło: tradingview.com

O wiele lepiej poradziły sobie notowania ropy Brent, które odrobiły już zeszłotygodniową korektę i obecnie są na poziomie 70,94 dol./bbl.

Ropa tanieje w środę rano przerywając imponującą zwyżkę z początku tygodnia
Kurs ropy naftowej Brent. Źródło: tradingview.com

Trudno interpretować środową przecenę w inny sposób niż nieco realizowania zysków po silnym odbiciu w poprzednich dniach tygodniach. Być może za część środowej zniżki odpowiada nieznaczne umocnienie amerykańskiej waluty. Indeks dolara po trzech sesjach spadków wzrasta w środę o 0,16% do 93,03 pkt.

W Meksyku na jednej z platform wiertniczych zarządzanych przez rządową firmę Pemex wybuchł pożar, w wyniku którego zginęło 5 osób. Rezultatem incydentu jest zmniejszenie się dziennej podaży meksykańskiej ropy o 400 tys. baryłek dziennie, ale zarząd spółki paliwowej szacuje, że do 30 sierpnia produkcja wróci do wcześniejszego poziomu.

invest

Partnerem portalu comparic.pl jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

Zapasy ropy naftowej w Stanach Zjednoczonych skurczyły się o 1,622 mln baryłek, jak wynika z szacunkowych danych American Petroleum Institute. To mniejsza redukcja niż wskazywały prognozy, ale większa niż poprzedni odczyt, co jest pożądaną przez rynek informacją biorąc pod uwagę obawy o odbudowę popytu w nadchodzących chłodniejszych miesiącach. Jak przeważnie, oficjalne dane od EIA pojawią się w środę wieczorem.

Zobacz również: Kurs dolara kanadyjskiego (USD/CAD) z potencjałem wzrostowym zdaniem Rabobank

Rozwój pandemii w USA czy Chinach został w dużej mierze opanowany, ale wciąż sytuacja jest trudna w grupie krajów z Azji i Oceanii. Lockdown trwa m.in. w Australii, Nowej Zelandii, a także Japonii. Z nasileniem pandemii w okresie początku lata poradziły sobie Indie, gdzie przyrost nowych zachorowań został opanowany.

Potwierdzeniem poprawy sytuacji pandemicznej i przełożenia tego czynnika na odbudowę popytu na paliwa są dane przytoczone przez analityków ANZ, którzy zauważyli, że w Pekinie czy Szanghaju obserwowane jest zwiększenie ruchu samochodowego w ostatnich dniach względem poprzednich tygodni.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: dax30 | selvita akcje wykres | kurs akcji dino | pkp cargo kurs akcji | neuca akcje | polenergia kurs akcji |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here