Naga MarketsWpływ danych na cenę ropy

Dzisiaj poznamy pierwszy raport przygotowany przez OPEC dotyczący przestrzegania zgodności ograniczenia produkcji ropy z porozumieniem. Raport powinien pojawić się po godzinie 13:00 jednak informacje jakie pojawiły się jeszcze przed publikacją spowodowały spadek cen ropy.

W tygodniowym raporcie Baker Hughes pojawiła się informacja, że w USA uruchomiono kolejne platformy wiertnicze. Obecna liczba 591 platform stanowi najwyższy wynik od 2012 roku. Pojawiły się również przecieki dotyczące nieopublikowanego jeszcze raportu. Minister ds. ropy Kuwejtu ujawnił, że państwa OPEC wypełniły w styczniu porozumienie w 92%. Natomiast państwa spoza OPEC jedynie w 50%.

Jeżeli powyższe informacje potwierdzą się w raporcie może to spowodować poważne osłabienie strony popytowej i głębsze spadki ceny ropy, która od dwóch miesięcy porusza się w wąskim zakresie zmienności.

ROPA Brent

Od początku grudnia 2016 roku cena ropy Brent poruszała się pomiędzy wsparciem 53.00, a oporem 58.10. Ten zakres ruchu jeszcze bardziej zmalał począwszy od początku stycznia 2017, kiedy to we wnętrzu wspomnianej konsolidacji pojawiła się linia trendu wzrostowego. Linia ta jest respektowana przez cenę ropy (obecnie znajduje się na poziomie około 54.50) i jej ewentualne przełamanie będzie pierwszym ostrzeżeniem świadczącym o słabnącej sile popytu.

Ropa Brent H4
Wykres dla interwału H4.

Weź udział w webinarze. Teoria Box-ów. Kompletna strategia inwestycyjna.

ROPA Crude (WTI)

Ropa Crude również od początku grudnia porusza się schematycznie. Tutaj jednak ruch jest we wnętrzu kanału wzrostowego. Istotnym oporem jest rejon 54.00 – 54.20. Był on wielokrotnie testowany jednak cały czas bezskutecznie. Ewentualne jego przełamanie może zaprowadzić cenę powyżej maksimów z grudnia 2016 roku. Jeżeli to jednak podaż będzie górą to dolne ograniczenie kanału znajduje się obecnie w rejonie 51.80. Przełamanie tego poziomu zaprowadzi cenę do rejonu 50.00 – 50.10.

ROPA Crude H4
Wykres dla interwału H4.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here