Naga MarketsCena ropy nafotwejBart Melek, szef strategii surowcowych w TD Securities, przyjrzał się ostatnim zapasom ropy naftowej. Redukcja zapasów wraz z ożywieniem popytu napawa optymizmem dla czarnego złota. W jego ocenie ropa WTI, która kontynuuje powolną aprecjację może przetestować ostatnie szczyty na poziomie 45 USD.

  • Zapasy ropy naftowej po raz kolejny spadły znacznie mocniej niż oczekiwano. Ostatni raport był lekko pozytywny
  • Istniejące zapasy powinny ulec dalszej erozji w ciągu najbliższych czterech miesięcy
  • Ryzyko popytu nadal będzie występować w związku z COVID-19, a OPEC+ prawdopodobnie dopasuje podaż do rosnącego popytu

Ropa WTI z celem na 45 USD za baryłkę – TDS

Zapasy ropy po raz kolejny spadły znacznie mocniej niż oczekiwano 4,5 mln baryłek (konsensus zakładał spadek o 2,2 mln).

Te artykuły również Cię zainteresują
Ostatni raport był lekko pozytywny dla cen czarnego złota. Popyt w USA prawdopodobnie będzie nadal rósł, gdy rząd federalny dodaje kolejny bilion dolarów w formie fiskalnego bodźca, a reszta świata powoli się otwiera. W ocenie eksperta popyt na ropę powinien wzrastać do końca 2020 r.

To wraz z dyscypliną w redukcji dostaw OPEC+ i słabością amerykańskiego przemysłu ropy łupkowej sugeruje, że istniejące zapasy powinny ulec dalszej erozji w ciągu najbliższych czterech miesięcy i jeszcze dalej – napisano w raporcie.

Chociaż ropa WTI może testować ostatnie szczyty, poruszając się w kierunku oporu nieco poniżej 45 USD za baryłkę, jest mało prawdopodobne, aby w najbliższym czasie osiągnęła znacznie wyższy zakres cenowy. Ryzyko popytu nadal będzie występować w związku z COVID-19, a OPEC+ prawdopodobnie dopasuje podaż do rosnącego popytu – podsumowano.

Kurs ropy WTI na interwale dziennym, tradingview
Kurs ropy WTI na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here