Naga Marketsspadająca cena ropyCeny ropy naftowej wzrosły w następstwie ostatniego raportu amerykańskiego EIA. Chociaż wzrost kursu WTI powyżej 60 USD za baryłkę jest całkiem możliwy (65 USD w przypadku Brent), może to być krótkotrwałe, jeśli OPEC+ zasygnalizuje zamiar zwiększenia produkcji, zauważają stratedzy z TD Securities. W ich ocenie możliwy jest spadek cen ropy od 2 do 6 USD za baryłkę.

  • Grupa producentów bez wątpienia będzie chciała stopniowo zwiększać wzrost produkcji w tym roku
  • Istnieje ryzyko, że Iran będzie w stanie eksportować więcej, jeśli administracja Bidena dojdzie do porozumienia w kwestii broni jądrowej
  • OPEC + będzie chciał generować deficyty na rynku czarnego złota, ale będą one mniejsze niż w pierwszych trzech miesiącach 2021 r.

Ropa naftowa pod wpływem rosnącego popytu i podaży

Spodziewamy się handlu w konsolidacji, dopóki nie pojawią się nowe informacje, prawdopodobnie w postaci sygnałów ze strony OPEC+, które dadzą rynkowi wyobrażenie jak podaż będzie się zmieniać w 2021 r. – napisano w raporcie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Biorąc pod uwagę, że ropa naftowa WTI zbliża się do 60 USD/brk., a Brent kosztuje blisko 62 USD/brk., grupa producentów bez wątpienia będzie chciała stopniowo zwiększać wzrost produkcji, gdy popyt odrodzi się po pandemii.

Niedługo powinniśmy dowiedzieć się czy Saudyjczycy cofną dobrowolną redukcję o milion baryłek dziennie i czy Rosja również zwiększy produkcję. Istnieje ryzyko, że Iran będzie w stanie eksportować więcej, jeśli administracja Bidena dojdzie do porozumienia w kwestii broni jądrowej – dodano.

W ocenie ekspertów OPEC+ będzie chciał generować deficyty na rynku czarnego złota, ale prawdopodobnie będą one mniejsze niż w pierwszych trzech miesiącach 2021 r. Grupa producentów nie chce, aby branża związana z gazem łupkowym i inne niekonwencjonalne źródła paliwa otrzymały wyższe ceny, które po raz kolejny zwiększyłyby udziały w rynku i spowodowały wzrost konkurencji.

Jak na ironię, wdrożenie dotychczas zamkniętych mocy produkcyjnych OPEC+ może spowodować spadek cen ropy WTI i Brent o 2-6 USD w momencie, gdy popyt zaczyna się normalizować po pandemii – podsumowano.

Partnerem portalu comparic.pl jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

Kurs ropy WTI na interwale dziennym, tradingview
Kurs ropy WTI na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: sytuacja na giełdzie | wykresy bitcoin | kurs dolar | kurs orlen |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here