Naga MarketsRopa spadła na fali powracających obaw o globalne spowolnienie. Co zapewni wzrost?Czwartkowa sesja przyniosła wyprzedaż na rynku ropy naftowej, którą napędzał spadek na rynku akcji. Inwestorzy wycofywali się z ryzykownych aktywów w obawie o spowolnienie gospodarcze. Ponownie przyczyniła się do tego pandemia koronawirusa, która powoduje spadek popytu na czarne złoto. Kontrakty terminowe na ropę naftową WTI nadal jednak pozostają ponad obszarem wsparcia w obrębie poziomu 41 USD za baryłkę.

  • Czwartkowa awersja do ryzykownych aktywów nie ominęła rynku ropy
  • Ropa WTI straciła wczoraj blisko 2 proc.
  • Ponowne ograniczenia w USA z powodu koronawirusa rodzą obawy o popyt

Ryzykowne aktywa cierpią na obawach inwestorów

Amerykańskie akcje reprezentowane przez indeks S&P 500 osunęły się wczoraj o 1,16 proc. (kontrakty terminowe) oddając tym większość zysków wypracowanych od początku tygodnia. Inwestorzy ponownie bowiem wpadli w ponure nastroje wywołane sygnałami globalnego spowolnienia gospodarczego.

Zobacz też: Jak zainstalować MetaTrader 4 / 5 na MacOS Catalina? Prosty sposób

Wraz ze spadkiem na rynku akcji, blisko 2 proc. straciła ropa naftowa WTI. Szerząca się pandemia koronawirusa powoduje bowiem spadek popytu na “czarne złoto” związane z ponownymi ograniczeniami wprowadzanymi przez rząd. W USA liczba przypadków zachorowań na COVID-19 wzrosła o 1,8 proc. w ciągu doby, a na Florydzie padł niechlubny rekord zgonów.

– Mamy w zapasach olbrzymią ilość ropy naftowej na całym świecie, którą trzeba będzie skonsumować. Żeby zobaczyć wzrost cen, musimy widzieć ciągłe oznaki rosnącego popytu i powrotu sytuacji do normy – powiedział Gene McGillian, wiceprezes ds. badań rynkowych w Tradition Energy.

Ropa broni wsparcia przy 41 USD/brk

We wtorek, notowania kontrakty terminowe na ropę WTI wybiły ponad obszar oporu przy 41 USD/brk. W środę natomiast sesja zakończyła się w zasadzie bez zmiany ceny.

Partnerem portalu comparic.pl jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

Kontrakty terminowe na ropę naftową WTI – wykres dzienny

Jednakże, wczoraj na rynek ponownie wkroczyli sprzedający, którym udało się skasować niemal całość wypracowanych wcześniej zysków. Dziś spadek został nieznacznie pogłębiony, po czym ponownie pojawił się popyt. Może się więc okazać, że wsparcie przy 41,00 zostanie utrzymane i byki w przyszłym tygodniu ponownie zaatakują szczyt przy 42,64 USD/brk.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here