Naga MarketsRopa spadła, ale tylko na chwilę. Reakcja na porozumienie OPEC+Źródła powiązane z OPEC+ zasugerowały możliwość porozumienia dotyczącego limitów produkcji czarnego złota między ZEA a Arabią Saudyjską. Kontrakty terminowe na ropę naftową WTI osunęły się na chwilę do poziomu 73,54 USD, jednakże straty szybko zostały odrobionę.

ZEA dostaje większy limit produkcji

Arabia Saudyjska i Zjednoczone Emiraty Arabskie osiągnęły kompromis w sprawie polityki naftowej OPEC+, dając ZEA wyższą linię bazową produkcji ropy i torując drogę do przedłużenia paktu w sprawie pozostałych ograniczeń dostaw do końca 2022 r., podało dziś źródło OPEC+.Według źródła, poziom bazowy ZEA, od którego odliczane są cięcia w ramach porozumienia OPEC+ w sprawie ograniczenia dostaw wyniesie 3,65 mln baryłek dziennie od kwietnia 2022 r., czyli daty, po której dotychczasowy pakt miał wygasnąć.

Grupa znana jako OPEC+ wciąż ma do podjęcia finalną decyzję w sprawie polityki wydobycia po tym, jak rozmowy w tym miesiącu zostały przerwane z powodu sporu między Arabią Saudyjską a ZEA.

Producenci zapowiedzieli, że w odpowiednim czasie zdecydują o nowym terminie kolejnego spotkania.

Skok zmienności na ropie WTI

Informacja o rzekomym porozumieniu ws. produkcji ropy doprowadziła do skoku zmienności na kontraktach terminowych na ropę WTI. Jak widać na wykresie 30-minutowym poniżej, notowania spadły pod dolną wstęgę Bollingera.

Oprócz analizowanej pary walutowej, w ofercie XM znajdziesz jeszcze ponad 1000 innych instrumentów.
Sprawdź wielokrotnie nagradzanego brokera, u którego handluje ponad 2,5 mln traderów.
Kontrakty terminowe na ropę WTI - wykres 30-minutowy
Kontrakty terminowe na ropę WTI – wykres 30-minutowy

Wyprzedaż była jednak krótkotrwała, a straty szybko zostały odrobione. Najbliższy istotny opór krótkoterminowy wypada w okolicach poziomu 74,80 USD za baryłkę.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: euro usd | ciech kurs | notowania lpp | akcje pkn orlen prognozy | intercars notowania | kurs usd online | notowania nasdaq |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here