Naga MarketsropaKonflikt na USA i Iranu oraz spadające zapasy amerykańskiej ropy napędzają kurs WTI w kierunku największego miesięcznego wzrostu w tym roku. Jednak kluczowe informacje dopiero przed nami, a inwestorzy na całym świecie bacznie obserwują spotkania na szczycie G20, które będą miały w ciągu najbliższych kilku dni decydujący wpływ na dalsze notowania rynku ropy.


Rynek ropy oczekuje przełomu w wojnie handlowej

Kurs ropy WTI zalicza dziś wzrost o około 0,50% znajdując się ponownie niedaleko poziomu 60 USD za baryłkę. Tym samym ropa odnotowała wzrost aż o 11% w samym czerwcu.

Kurs ropy WTI w piątek 28 6 19
Kurs ropy WTI w piątek

Inwestorzy koncentrują się na spotkaniu w sobotę w Osace między przywódcami USA i Chinami, aby uzyskać informacje na temat postępów w zwalczaniu wojny handlowej. Następnie OPEC i jego sojusznicy zgromadzą się w poniedziałek i wtorek we Wiedniu, aby podjąć decyzję o dalszych poziomach produkcji grupy. Z kolei Rosyjski minister energetyki potwierdził, że jego kraj prowadzi rozmowy na temat przyszłości umowy o obniżce dostaw.

Rosnąca awersja do ryzyka wraz ze słabnącą globalną perspektywą wzrostu gospodarczego wywołaną wojną handlową podważyły kurs ropy pod koniec kwietnia, co doprowadziło do jej przeceny o ponad 20%, zanim ataki dronami na tankowce na Bliskim Wschodzie przyczyniły się do ponownego wzrostu cen. Podczas gdy prezydent Donald Trump groził w tym tygodniu nałożeniem dodatkowych ceł na chińskie towary istnieje nadzieja, że ​​może zgodzić się na kolejny rozejm podczas weekendowego wznawiania negocjacji. Tymczasem większość analityków spodziewa się, że Organizacja Krajów Eksportujących Ropę Naftową przedłuży swoje cięcia produkcji do końca roku.

W poszukiwaniu długoterminowego kierunku wszystkie oczy będą skupione na G-20 w ten weekend, ponieważ rynki ropy czekają czy szczyt przyniesie przełom w wojnie handlowej. Jeśli produkcja w USA będzie nadal rosła w tym roku, OPEC może znaleźć się w niekomfortowej sytuacji będąc zmuszonym dokonać dalszych cięć, aby zrównoważyć podaż na rynku przed kolejnym spotkaniem na jesień – powiedział Callum MacPherson, szef ds. towarów w Investec Plc.

Po wstępnych szacunkach inwestorzy zakładają, że USA mogą opóźnić dalsze taryfy na chińskie towary. Z kolei Prezydent Chin Xi Jinping potępił protekcjonizm i „praktyki zastraszania” podczas spotkania z przywódcami afrykańskimi w zeszły piątek.

Członkowie OPEC, w tym Irak, wyrazili poparcie dla nacisku Arabii Saudyjskiej na zwiększenie cięć produkcji. Nawet prezydent Rosji Władimir Putin oznajmił, że ostatnie porozumienie miało pozytywny wpływ na rynek. Rosyjski minister energetyki Alexander Novak potwierdził, że kraj nadal prowadzi rozmowy w sprawie umowy OPEC +.

Redukcja produkcji prawdopodobnie zostanie przedłużona, ale nie zwiększona. Saudyjczycy będą prawdopodobnie dążyć do bardziej rozległych cięć – uważają analitycy Goldman Sachs Group Inc.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułPrime Bit Games wygrywa przetarg na kwotę 1,2 mln zł. Akcje w górę o 15%
Następny artykułBinance: dominacja Bitcoina wzrośnie
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here