Naga MarketsRopa próbuje odbijać. Cena brent i WTI w górę sygnalizuje rosnącą aktywność popytuStrona popytowa na rynku ropy naftowej w końcu się nieco ożywiła. Notowania ropy naftowej WTI oraz Brent dzisiaj rosną już po raz drugi z rzędu na skutek większego apetytu inwestorów na ryzyko. Zwyżka ma bezpośredni związek z faktem, że sytuacja w Chinach wydaje się coraz bardziej opanowana, a wzrost liczby zachorowań ma coraz mniejszą dynamikę.


Uspokajające doniesienia z Państwa Środka przyćmiły nawet niezbyt korzystne dane i raporty. Wczoraj Amerykański Instytut Paliw podał, że zapasy ropy naftowej w USA w minionym tygodniu wzrosły aż o 6 mln baryłek, czyli dwa razy więcej niż oczekiwano.

Dodatkowo, wczoraj amerykańska Energy Information Agency (EIA, część Departamentu Energii) obniżyła prognozy globalnego popytu na ropę naftową w bieżącym roku. Według tej instytucji, wzrost popytu na ropę w bieżącym roku wyniesie 1,03 mln baryłek, czyli o 310 tys. baryłek mniej niż szacowano wcześniej.

Rewizja prognoz jest oczywiście konsekwencją koronawirusa w Chinach i to prawdopodobnie właśnie dlatego inwestorzy nie zareagowali na nią negatywnie. Już wcześniej różne instytucje wielokrotnie podkreślały, że koronawirus istotnie wpłynie na popyt na ropę naftową, a stosowne rewizje danych będą się pojawiać

Notowania ropy naftowej WTI – dane dzienne
Notowania ropy naftowej WTI – dane dzienne
Notowania ropy naftowej Brent – dane dzienne


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here