Naga MarketsNotowania ropy naftowej już 5 miesiąc z rzędu pną się na nowe maksima. Dziś cena ropy WTI przekroczyła barierę na poziomie $63,60, która stanowiła maksima z 2015-go roku. Tym samym notowania znalazły się na poziomach jakie ostatnio widziane były w 2014-roku.

Kontynuacja silnych wzrostów nastąpiła ostatnio po wybiciu górnego ograniczenia trójkąta widocznego na poniższym wykresie dziennym. Stamtąd cena rozpoczęła dynamiczną wędrówkę do obszaru oporu o zakresie 2-dolarów między 61.60 – 63.60.

Skuteczne przełamanie wymienionego wyżej oporu może skutkować dalszą aprecjacją cen ropy, gdzie najbliższa kluczowa strefa oporu rozciąga się od poziomu $73 do 78. Przez cały 2011 i 2012 rok, obszar ten sprawdzał się w roli wsparcia. Tam też miała miejsce tygodniowa przerwa od spadków w listopadzie 2014 r.W przypadku cofnięcia spadkowego, wsparcie zapewniać może linia trendu biegnąca od dołka z końca sierpnia 2017 r., która jak dotąd utrzymuje dynamikę panującego trendu wzrostowego.

Przy okazji warto mieć dziś na uwadze dane o zapasach czarnego złota w Stanach Zjednoczonych, które o godz. 16:30 opublikuje EIA.

Handel na analizowanym instrumencie umożliwia broker XM, któremu zaufało już ponad milion klientów na całym świecie >>


Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na:   [otw_shortcode_button href=”http://clicks.pipaffiliates.com/afs/come.php?id=4192&cid=14684&ctgid=16&atype=1″ size=”small” icon_type=”general foundicon-calendar” icon_position=”left” shape=”radius” color_class=”otw-red” target=”_blank”]Webinary XM.COM[/otw_shortcode_button]Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here