Naga MarketsW najnowszym odcinku programu Surowcowe.info, Bogusz Kasowski mówi o obecnych zasiewach soi oraz cenie rynkowej surowca rolnego, oraz o prognozach Iranu sugerujących, że eskalacja konfliktu w Zatoce Perskiej doprowadzi do wywindowania cen ropy powyżej 100 dolarów za baryłkę co oznaczałoby wzrost o 80% od obecnie obowiązujących cen.

Ropa spada do 62 dolarów za baryłkę. Czy cena skoczy do 100 dolarów?

Europejska mieszanka ropy brent w poniedziałek testowała najniższe poziomy od pierwszej połowy lutego. Test następuje po dynamicznych spadkach z końcówki zeszłego tygodnia – ropa brent taniała w trakcie trzech dni o niemal 8 dolarów za baryłkę.

Zdaniem Iranu, który ostrzega Stany Zjednoczone przed eskalacją konfliktu w Zatoce Perskiej, sytuacja może jednak szybko ulec odwróceniu, a czarne złoto zostanie wywindowane w okolice 100 dolarów za baryłkę, co z pewnością negatywnie odbiłoby się na światowej gospodarce. Dla przypomnienia, ropa brent ostatni raz była tak droga w 2014 roku, kiedy rozpoczęła dynamiczny rajd na południe i spadała ostatecznie na początku 2016 do minimów w okolicach 30 dolarów za baryłkę:

Comparic24.TV to telewizja internetowa prowadzona przez redaktorów portalu Comparic.pl Z warszawskiego studia nadajemy codziennie, przygotowując inwestorów detalicznych do kolejnej sesji już od 08:00. Dołącz do naszej społeczności już teraz i śledź transmisje na żywo między innymi na Facebooku! Subskrybuj również kanał YouTube, aby zapoznać się z najciekawszymi materiałamiConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here