Naga MarketsCena ropy naftowej wzrośnie do 60 dol. za baryłkę w ciągu następnych 12 miesięcy, jak twierdzą prognozy Citigroup. Według szacunków banku inwestycyjnego, popyt na paliwa znacząco się odbuduje, a OPEC+ już niedługo podejmie istotne decyzje dotyczące działalności kartelu.

  • Przez czerwiec cena ropy utrzymywała się tuż pod poziomem 40 dol. za baryłkę
  • Citigroup prognozuje, że jeszcze w 2020 roku cena odbije do 48 dol. bbl
  • Natomiast za równy rok, pod koniec II kw. 2021 r. ropa ma podrożeć do 61 dol. za baryłkę: to wzrost o ponad 60%.

Ropa wzrośnie do 61 dol. wg Citigroup

Citigroup, globalny gigant bankowości inwestycyjnej ogłosił swoje projekcje dotyczące cen ropy, według których za 12 miesięcy mamy spodziewać się ceny za czarne złoto w okolicy 60 dol. za baryłkę.

Ropa podrożeje aż o 60% w 12 miesięcy według Citigroup
Notowania kontraktów futures na ropę naftową na NYMEX. Źródło: tradingview.com

Citigroup o swoich prognozach poinformowało na odbywającym się w internecie EMEA Media Summit zwieńczonym tematem: “Navigating the Future: What’s Next in a Post-COVID-19 World” (Nawigowanie w przyszłość: Co nas czeka po COVID-19?).

– Po znaczących spadkach w ostatnich 6 miesiącach w porównaniu do innych surowców, cena ropy odbije do około 60 dol. za baryłkę w kolejnych 12 miesiącach – stwierdził Max Layton, European Head of Commodities Strategy w Citigroup.

Zatem, spoglądając na obecne ceny kontraktów terminowych na ropę Crude notowanych na NYMEX, gdy obecny kurs wynosi 40,31 dol. za baryłkę, spodziewamy się wzrostu notowań aż o niemal 60%.

Partnerem portalu comparic.pl jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

Zobacz również: Słabnący popyt ograniczy wzrost cen ropy naftowej – ANZ

Taki silny potencjał wzrostu ciężko znaleźć wśród innych surowców, może poza srebrem. – podkreślił Max Layton.

Citigroup zaprezentowało następujący scenariusz rozwoju cen ropy na przestrzeni kolejnych kwartałów 2020 roku: około 39 dol. w III kw. 2020 i 48 dol. w IV kw. 2020.

Natomiast dla 2021 roku Citigroup przewiduje 53 dol. w I kw. 2021 oraz 61 w II kw. 2021.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here