Naga MarketsRopa pod presją Covid-19 i planów OPEC+. Cena WTI poniżej 60 USD/brkCena ropy naftowej WTI osuwa się w tym tygodniu i może zanotować ponad 3-procentową stratę na dzisiejszym zamknięciu. Wracają bowiem obawy o popyt wraz z rosnącą liczbą przypadków zakażenia Covid-19 wielu krajach oaz wprowadzonymi obostrzeniami. Oliwy do ognia dolewa OPEC wraz z sojusznikami, który planuje zwiększyć wydobycie czarnego złota.

  • Rośnie liczba przypadków zakażenia koronawirusem Covid-19
  • Wprowadzanie ograniczeń w krajach osłabia popyt na ropę naftową
  • Kontrakty terminowe na ropę WTI pozostaję pod poziomem 60 USD/brk

Koronawirus zatrzymuje wzrost cen ropy naftowej

Szczepienia przeciw Covid-19 na świecie cały czas postępują, ale na razie nie powstrzymuje to jeszcze pandemii. W tym tygodniu Indie odnotowały rekordowe dzienne przypadki, Japonia ponownie wprowadziła pewne ograniczenia, a nowy zestaw ograniczeń został wprowadzony także w kanadyjskim Ontario.

Te artykuły również Cię zainteresują
Spadek cen ropy może jeszcze pogłębić plan OPEC+ przewidujący stopniowy powrót produkcji w ciągu trzech miesięcy do lipca, przy czym sojusz złagodzi ograniczenia zbiorowe, a Arabia Saudyjska wycofa dodatkowe, jednostronne cięcia. Kartel zaktualizuje swoje globalne prognozy podaży i popytu w miesięcznym raporcie, w przyszły wtorek.

– Obawy związane z odrodzeniem się wirusa w różnych częściach świata spowodują presję na spadek cen, podczas gdy potencjał zwrotu irańskich baryłek może mieć negatywny wpływ w dłuższej perspektywie – powiedział Kim Kwangrae, analityk ds. surowców w Samsung Futures Inc. w Seulu.

Kontrakty terminowe na ropę WTI poniżej 60 USD/brk

Notowania kontraktów terminowych na ropę naftową WTI rosły dynamicznie od listopada ubiegłego roku, co dobrze obrazuje poniższy wykres tygodniowy. Jednakże, w marcu po nakreśleniu szczytu na poziomie 67,80 USD/brk rozpoczęła się korekta.

Partnerem portalu comparic.pl jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

Kluczowe wsparcie w przypadku kontynuacji spadków widnieje w okolicach poziomu 53,50 USD/br i zbiega się z 200-tygodniową średnią. Kolejny istotny obszar obrony zlokalizowany jest w okolicach okrągłego poziomu 50 USD/brk.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: dow jones notowania | usd pln | wiadomości bitcoin | notowania kryptowalut | zł kurs | s&p500 |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here