Naga MarketsperuW środowym wydaniu programu Surowcowe.info gościem Bogusza Kasowskiego był Filip Kondej, analityk surowcowy XTB. W programie poruszono temat państwowej peruwiańskiej spółki naftowej Petroperu, która chce sprzedać 10% do 15% swoich akcji w ofercie prywatnej w przyszłym roku w celu spłaty swojego zadłużenia. Co więcej omówiono również najważniejsze wydarzenia rynkowe i przenalizowano sytuację na wykresach. Surowcowe.info to program emitowany na antenie telewizji Comparic24.tv, z którego poznasz najświeższy przegląd notowań na rynku surowców. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia dzisiejszego materiału.


Nietypowa taktyka państwowej spółki Petroperu

Zgodnie z peruwiańskim prawem z 2013 r. Petroperu może sprywatyzować do 49% swoich akcji. Jednak firma do tej pory odmawiała sprzedaży, a rozbudowa w rafinerii Talara, która rozpoczęła się w 2014 r., i jest warta $4,7 miliarda, napotyka wiele powtarzających się opóźnień i rosnących kosztów.

Te artykuły również Cię zainteresują
Nie zamierzam tego robić w tradycyjnej ofercie publicznej, ponieważ wartość Petroperu zostałaby zaniżona, ponieważ nowa rafineria nie działa – powiedział Paredes, który został mianowany prezesem zarządu Petroperu w maju.

Petroperu sprzedał już 2 miliardy dolarów obligacji denominowanych w dolarach i zabezpieczył pożyczkę w wysokości 1,3 miliarda dolarów od hiszpańskiego ubezpieczyciela Cesce, aby opłacić projekt – oznajmił prowadzący program.

A jeśli interesujesz się finansami i biznesem oraz chcesz być na bieżąco z najciekawszymi informacjami z Polski, Europy i Świata, już teraz SUBSKRYBUJ nasz kanał. Będziesz niezwłocznie informowany o nowościach, które pojawiają się w telewizji Comparic24.TV oraz na naszym kanale. Zasubskrybuj kanał Comparic24.TVConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here