Złoto i srebro próbują odrabiać straty, ropa w oczekiwaniu na decyzję OPEC 1 grudnia 2020 roku
Cena ropy, złota i srebra

Z racji świąt zmienność na rynku jest dziś mniejsza, niemniej w tym wpisie przyjrzymy się aktualnej sytuacji technicznej na ropie, srebrze i złocie. Sprawdźmy jak wyglądają wykresy najpopularniejszych surowców. 

Cena złota (XAU/USD)

Notowania złota próbują odrabiać straty po tym jak doszło do silnego odbicia od oporu przy poziomie 1900$. Patrząc technicznie na interwał H4, kluczowym wsparciem pozostają okolice 1850$, dopóki nie dojdzie do wybicia dołem, scenariusz zakładający ponowny atak na wspomniany 1900$ wydaje się prawdopodobny. Jeżeli jednak do sprzedający przejęli by przewagę i dosżłoby do złamania strefy przy 1850$, droga do większej przeceny zostanie otwarta.

Wykres złota
Złoto interwał H4

Cena ropy (OIL WTI)

Informacje o mutacji koronawirusa doprowadziły do spadków na rynku ropy naftowej na początku tygodnia. Niemniej jak widać po poniższym wykresie zdecydowana większość ruchu w dół została wymazana. Patrząc na interwał H4, notowania zdołały nawet wrócić powyżej dolnego ograniczeni układu 1:1, co zgodnie z metodologią może sugerować atak na ostatnie maksima. Niemniej warto również zauważyć, że od początku listoapda na rynku nie pojawiła się żadna większa korekta spadkowa, dlatego też należy zachować czujność. 

wykres ropy
Ropa WTI interwał H4

Zobacz także: Kurs funta zyskuje, Johnson ma ogłosić porozumienie ws. Brexitu

Cena srebra (XAG/USD)

Spoglądając na rynek srebra na interwale H4, w ostatnich dniach mieliśmy do czynienia z podwyższoną zmiennością. Niemniej pomimo sporych ruchów, notowania zachowywały się technicznie. Poniedziałkowe wzrosty zatrzymały się na wysokości oporu przy 27,45$, a spadki dotarły dokładnie do strefy wsparcia przy 25$, gdzie ponownie uaktywnili się kupujący. Te dwie strefy pozostają w najbliższym czasie kluczowe. Dopiero wybicie w jedną ze stron będzie sygnałem do wykonania większego ruchu trendowego. 

wykres srebra
Srebro interwał H4

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here