Naga MarketsRopa WTI podczas poniedziałkowej sesji handlowej odbija po raz kolejny od ważnego wsparcia cenowego – wraz z ostatnimi sesjami handlowymi. W tym momencie widać, iż zmiana trendu zostaje powoli wyhamowywana przez najbliższe wsparcia cenowe.

Obecnie najważniejsze z nich to zdecydowanie zakres poziomów 55,40 dolarów – 54,70 dolarów za baryłkę ropy. To wsparcie już dwa razy pozytywnie zareagowało dlatego jest spora szansa na dalszą reakcję w kierunku testu ponownego strefy 27,90 – 58,50 dolara.

wykres Ropa WTI H4 22.07.2019
Ropa WTI H4 22.07.2019

Zdaje się jednak, że wcześniej ropa powinna wykonać choć niewielką korektę celem ponownego wejścia w zakres odpowiedni do re-akumulacji w strefie. W tym momencie wystarczyłby poziom 56 dolarów, aby można było mówić o takiej szansie. Wówczas celem byłby poziom opisany już powyżej a stop loss znajdować się powinien w strefie 55 dolarów. Wówczas risk ratio dla pozycji długich wyniesie około 2,2:1.

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie jeszcze ponad 300 innych walorów >>

Naturalnie negacją dalszych podejść, czyli reakcji popytowej będzie ponowne przekroczenie zakresu 55 – 54,70 dolarów. Wówczas mowa będzie o słabości ropy a co za tym idzie o możliwości dalszych zejść, gdzie tym razem osiągnięty może zostać nawet poziom 51,8 dolarów.

Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na:   [otw_shortcode_button href=”http://clicks.pipaffiliates.com/afs/come.php?id=4192&cid=14684&ctgid=16&atype=1″ size=”small” icon_type=”general foundicon-calendar” icon_position=”left” shape=”radius” color_class=”otw-blue” target=”_blank”]Webinary XM.COM[/otw_shortcode_button]Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here