Naga Markets
Ropa WTI podczas poniedziałkowej sesji handlowej odbija po raz kolejny od ważnego wsparcia cenowego – wraz z ostatnimi sesjami handlowymi. W tym momencie widać, iż zmiana trendu zostaje powoli wyhamowywana przez najbliższe wsparcia cenowe.

Obecnie najważniejsze z nich to zdecydowanie zakres poziomów 55,40 dolarów – 54,70 dolarów za baryłkę ropy. To wsparcie już dwa razy pozytywnie zareagowało dlatego jest spora szansa na dalszą reakcję w kierunku testu ponownego strefy 27,90 – 58,50 dolara.

wykres Ropa WTI H4 22.07.2019
Ropa WTI H4 22.07.2019

Zdaje się jednak, że wcześniej ropa powinna wykonać choć niewielką korektę celem ponownego wejścia w zakres odpowiedni do re-akumulacji w strefie. W tym momencie wystarczyłby poziom 56 dolarów, aby można było mówić o takiej szansie. Wówczas celem byłby poziom opisany już powyżej a stop loss znajdować się powinien w strefie 55 dolarów. Wówczas risk ratio dla pozycji długich wyniesie około 2,2:1.

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie jeszcze ponad 300 innych walorów >>

Naturalnie negacją dalszych podejść, czyli reakcji popytowej będzie ponowne przekroczenie zakresu 55 – 54,70 dolarów. Wówczas mowa będzie o słabości ropy a co za tym idzie o możliwości dalszych zejść, gdzie tym razem osiągnięty może zostać nawet poziom 51,8 dolarów.

Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na:   Webinary XM.COMtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKurs dolara do jena USDJPY będzie dalej spadał? Cena broni kluczowego oporu
Następny artykułBlok po 22 – 22 lipca 2019: EUR/USD, GBP/USD
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Szczecińskiego Klubu Inwestora „Trading Club Szczecin” oraz prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynku Forex. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych. Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here