Naga MarketsCena ropy odbija od wsparcia. To szansa na kontynuację wzrostów?Kurs ropy naftowej WTI od końca kwietnia porusza się w trendzie wzrostowym. Ruch ten nastąpił po wcześniejszej, bardzo silnej wyprzedaży, której jeszcze nie udało się odrobić. Kupujący zostali ostatnio zatrzymani przez okrągły poziom 40 USD za baryłkę. Korekta skierowała cenę ropy do najbliższego wsparcia, na którym ponownie pojawili się kupujący. Co dalej z notowaniami czarnego złota?

  • Cena ropy porusza się w trendzie wzrostowym
  • Kluczowym oporem okazał się okrągły poziom 40 USD za baryłkę
  • Pozytywny test wsparcia przy 34,70 może ponownie skierować cenę do szczytu

Ropa WTI rysuje pin bara na wykresie dziennym

Trend wzrostowy na ropie WTI potwierdzają dołki i szczyty rysujące się na coraz wyższych poziomach. W drugiej połowie maja notowania utknęły w konsolidacji stanowionej przez strefy wokół poziomu 31 USD oraz 34,70 USD.

Wybicie w górę z ruchu bocznego zostało potwierdzone na przełomie maja i czerwca. Kilka dni pózniej bykom udało się osiągną poziom 40 USD za baryłkę. Na tym jednak wzrosty się zakończyły.

Wczoraj widoczna była silna reakcja podaży, po której zniesione zostały wzrosty z 7 poprzednich sesji. Dziś natomiast cena ropy WTI dotarła do obszaru wsparcia przy 34,70 USD, który wcześniej działał jako opór.

Oprócz analizowanej pary walutowej, w ofercie XM znajdziesz jeszcze ponad 1000 innych instrumentów.
Sprawdź wielokrotnie nagradzanego brokera, u którego handluje ponad 2,5 mln traderów.
Wykres dzienny notowań ropy naftowej WTI (kontrakty terminowe )

Jeśli dzisiejsza sesja zamknie się w okolicach obecnych poziomów lub wyżej, na wykresie utworzy się byczy pin bar, po którym możemy spodziewać się kontynuacji trendu wzrostowego w przyszłym tygodniu. Kluczowy opór przy tym scenariuszu stanowić będzie obszar między 40,00 – 41,80 USD.

Alternatywnie, po wybiciu strefy wsparcia przy 34,70 niedźwiedzie odsłoniłyby kolejny obszar obrony w okolicach 31,00.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here