Naga MarketsCena ropy WTI w dół po wyciecze ponad poziom 40 USD za baryłkęPo domknięciu ważnej luki spadkowej z marca, notowania ropy naftowej WTI dość istotnie zniżkowały. W dołku po spadku utworzyło się wsparcie, z którego notowania ponownie wzrosły do poziomu 40 USD za baryłkę. Na wykresie 4-godzinnym obserwujemy właśnie powrót pod ten poziom, oznaczający potencjalnie fałszywe wybicie w górę. Jakie są zatem dalsze perspektywy dla tego surowca?

  • Notowania ropy WTI znalazły się dziś powyżej poziomu 40 USD / brk
  • Byki nie zdołały jednak utrzymać tempa wzrostów
  • W przypadku fałszywego wybicia kurs ropy może zniżkować  w kierunku 37,50 USD

Ropa WTI znowu pod 40 USD / brk

Jak widać na poniższym wykresie 4-godzinny, notowania ropy po wypełnieniu luki w okolicach poziomu 41,50 USD / brk osunęły się o około 4 USD. Właśnie tam, przy 37,50 USD znajdowało się potwierdzone już wcześniej wsparcie.

Pierwsze odbicie od wsparcia miało miejsce w ubiegłym tygodniu, a kolejne w poniedziałek. Od tego czasu cena powróciła do poziomu bariery na okrągłym poziomie 40 USD.

Jedna świeca na wykresie 4-godzinnym zamknęła się ponad oporem, jednakże obecnie całość tych zysków została już zniesiona, co wskazuje na potencjalne, fałszywe wybicie.

Sprawdź ofertę licencjonowanego i regulowanego brokera XM posiadającego w swojej ofercie ponad 1000 instrumentów finansowych
Sprawdź warunki brokera.
Ropa WTI – wykres 4-godzinny

Powrót do spadków w przypadku realizacji scenariusza z fałszywym wybiciem otworzy niedźwiedziom drogę z powrotem w kierunku 37,50 USD. Kolejne wsparcie znajdziemy natomiast w pobliżu 35 USD.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here