Naga MarketsNotowania czarnego złota wyraźnie „zadomowiły się” powyżej istotnego oporu 50USD za baryłkę, a w trakcie sesji środowej rozrysowują nowe maksima na 50.66 (notowania dla ropy WTI, kontrakty futures wygasające w lipcu). Ostatni raz takie poziomy obserwowaliśmy w październiku zeszłego roku. Warto zauważyć, że ich re-test w postaci świecy pin bar przyniósł silne spadki do styczniowych dołków 27.38.

Ropa WTI D1 - tak wysoko dawno nie byliśmy
Ropa WTI D1 – tak wysoko dawno nie byliśmy

[pullquote align=”right” cite=”” link=”” color=”” class=”” size=””]Niskie spready, szybka egzekucja na ropie – sprawdź[/pullquote]

Poziom 50.00 był istotną psychologiczną barierą, od której odbijaliśmy się w przeciągu kilku ostatnich tygodni. Jej pokonanie świadczy o sile byków sugerując, że rajd wzrostowy może nadal się rozwijać.

Zgodnie z sondażami Bloomberga, zapasy ropy zmalały o trzy miliony baryłek w zeszłym tygodniu. Dodatkowo Royal Dutch Shell Plc stwierdziło, że nie będzie podejmowało prób naprawienia istotnego kanału przesyłowego w Nigerii po kolejnym ataku lokalnych bojówek.

Właśnie takie niespodziewane konflikty oraz ciągle spadająca produkcja w USA spowodowała, że czarne złoto odbiło około 90% od 12-letnich dołków rozrysowanych w tym roku. Cały czas nie możemy jednak zapominać o presji ze strony OPEC – Arabia Saudyjska ma zamiar utrzymać to samo tempo produkcji do końca 2020r. Wtedy w życie wejdzie plan reform gospodarczych zaakceptowany przez rząd, którego celem jest zmniejszenie uzależnienia lokalnej ekonomii od wydobycia ropy.

Zdaniem analityków ta informacja – chociaż z dużym zapleczem czasowym – już teraz pozytywnie wpływa na wycenę surowca. Od strony technicznej do dalszej aprecjacji niezbędne będzie pokonanie październikowych maksimów. Kolejny opór rysuje się nad 53.00 za baryłkę (wzrostowa luka z kwietnia zeszłego roku). Jeżeli chcesz zainwestować w ropę sprawdź rachunek u brokera FxProtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here