Naga Marketsspadające ceny ropy naftowejRopa naftowa zmierza w kierunku największego tygodniowego i miesięcznego spadku od marca. Wynika to z rosnących obaw, że odradzające się ograniczenia w skutek pandemii w Stanach Zjednoczonych i Europie powstrzymają przemieszczanie ludzi, ograniczając popyt na paliwo samochodowe i lotnicze. Ropa WTI kosztuje w piątek niecałe 36 USD, a Brent nieco ponad 37 USD.

  • Powrót libijskich dostaw pogłębił obawy związane z nadwyżką ropy
  • Ożywienie nie będzie tak liniowe, jak pierwotnie wyceniał rynek
  • Najprawdopodobniej nastąpi uderzenie w konsumpcje w Europie na zimę

Ropa naftowa: popyt może być niewystarczający, aby wchłonąć więcej ropy z OPEC +

Ceny ropy WTI spadły w tym miesiącu ponad 10% i są najniżej od połowy czerwca. Infekcje osiągnęły rekordowy poziom na Środkowym Zachodzie Stanów Zjednoczonych, podczas gdy niektóre części Europy zaostrzyły ograniczenia. Tymczasem powrót libijskich dostaw pogłębił obawy związane z nadwyżką ropy.

Sprzedaż paliw w Wielkiej Brytanii spadł piąty tydzień z rzędu do najniższego poziomu od lipca. Według analityków Bloomberga, George’a Fergusona i Francois Duflot, większość europejskich linii lotniczych ograniczyła zdolność przewozową w regionie na listopad i grudzień, a rosnące infekcje w USA mogą zniweczyć plany zwiększenia przepustowości do końca roku.

Chodzi o Covid-19 i jego wpływ na konsumpcję. Teraz, gdy wkraczamy w drugą falę w Europie, zdajemy sobie sprawę, że ożywienie nie będzie tak liniowe, jak wyceniał rynek. Na pewno nastąpi uderzenie w konsumpcje w Europie na zimę – napisał Jeffrey Halley, starszy analityk rynkowy w Oanda Asia Pacific.

Wybory w USA w przyszłym tygodniu zapowiadają większą zmienność przed posiedzeniem OPEC + pod koniec listopada, kiedy członkowie zdecydują, czy opóźnić planowane złagodzenie cięć produkcji. Szef działu handlowego Saudi Aramco powiedział, że popyt może być niewystarczający, aby wchłonąć więcej ropy z OPEC +.

W przyszłym tygodniu rynek może znowu spaść. Wszelkie działania wspierające ropę muszą być podejmowane po stronie podaży ze strony OPEC +. Najszersze contango od miesiąca wskazuje na rosnące obawy przed nadmiarem surowca – podkreślił Halley z Oandy.

Partnerem portalu comparic.pl jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

Ceny ropy naftowej najniżej od połowy czerwca

Notowania ropy WTI spadają w piątek trzecią sesję z rzędu oscylując poniżej poziomu 36 USD. W czwartek przebity został z impetem poziom 36,11 USD, co otworzyło drogę w kierunku wsparcia 34 USD, 30 USD oraz 29,11 USD. Z drugiej strony dopiero powrót powyżej okrągłego poziomu 40 USD wyhamowałby presję spadkową, co na chwilę obecną jest mało prawdopodobne.

Kurs ropy WTI na interwale dziennym, tradingview
Kurs ropy WTI na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here