Naga Marketsrafineria w tle zachód słońcaAnalitycy ds. strategii na rynkach surowców w Rabobanku i Nordea Markets analizują bieżącą sytuację na rynku ropy oraz wskazują na wydarzenia, które mogą mieć istotny wpływ na dalszy kurs ropy WTI oraz Brent. W ich ocenie niskie ceny czarnego złota będą miały znaczny wpływ na kształtowanie się inflacji w 2019 roku.


Rekomendacje dużych banków publikujemy przy wsparciu brokera STO.

Rabobank: Brent zmierza w kierunku minimów przed spotkaniem OPEC

Analitycy z Rabobanku zauważyli, że rynki wschodzące poprawiły swoją marżę w branży paliwowej od połowy października, pomimo utrzymujących się niskich cen ropy.

– Stany Zjednoczone staną się eksporterem energii w 2019 r. Podejrzewamy, że Trump skupi się na obniżaniu cen ropy aż do osiągnięcia niezależności energetycznej. Spodziewamy się również, że ropa Brent zejdzie do tegorocznych minimów przez spotkaniem OPEC, które jest zaplanowane na 6 grudnia – uważają analitycy Rabobanku.

Ropa najtańsza od początku roku – komentują duże banki

Nordea Markets: Trwa wyprzedaż na rynku ropy

Niedawny spadek cen ropy może przynieść wiele interesujących efektów, a pierwszym z nich jest to, że słabsze ceny ropy mogą zmienić perspektywy inflacji na całym świecie według analityków z Nordea Markets.

– Ceny ropy naftowej na tych poziomach sugerują, że na początku 2019 r. ryzyko związane ze zwiększonymi nakładami na energię w USA będzie spadać. Nasze wiodące wskaźniki sugerują dużo negatywnych ryzyk dla stabilnego, globalnego wzrostu, a zatem obawy FEDu mogą się nasilić. Od 1 października cena ropy spadła o 20 USD za baryłkę. Ropa na obecnych poziomach będzie miała negatywny wpływ na cele inflacyjne głównych banków centralnych w 2019 r. – uważają analitycy Nordea Markets.

Zostań klientem STO i otrzymuj tygodniowe Big Bank Report

– Niższa inflacja zasadnicza nie jest jednak problemem dla FEDu, ani tak naprawdę dla EBC, o ile tylko inflacja oraz wzrost płac pozostaną w oczekiwanym zakresie. Inflacja bazowa w USA może również nadal rozczarowywać w krótkim okresie z powodu silnego dolara w stosunku do walut azjatyckich – dodali.

W ciągu ostatnich dwudziestu czterech godzin ropa amerykańska spadła do poziomu 53.60, najniższego od listopada 2017 r., a cena obecnie oscyluje blisko poziomu 55.00. Notowania znajdują się na ważnym wsparciu, jednak nie wykluczone są dalsze spadki.

Zobacz również: Bieżąca sytuacja w Europie. Co dalej z EUR/USD? – komentują duże banki

Ropa najtańsza od początku roku – komentują duże bankiConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here