Naga MarketsUtrzymuje się niedźwiedzi sentyment na ropie. Od niemal miesiąca cena ropy sukcesywnie spada. Licząc od maksimum z 25 maja do dziś ropa Brent staniała o ponad 16%.


Działania OPEC już nie pomagają

Dzisiejsza wyprzedaż poprzedzona została informacjami z rynku o rosnącej produkcji tego surowca w Libii oraz Nigerii. Oba kraje zostało wyłączone przez OPEC z porozumienia o cięciu produkcji. Warto zauważyć, że nie minął jeszcze nawet miesiąc od spotkania OPEC, na którym ustalono wydłużenie o 9 miesięcy ograniczenie produkcji.

Te artykuły również Cię zainteresują
W minionym tygodniu również inwestorzy poznali informacje, które nie pomogą we wzroście cen. Wydobycie ropy w USA osiągnęło nowe tygodniowe maksimum i jest to 22-gi tydzień rosnącej produkcji z rzędu.

Ropa Crude WTI

Cena ropy Crude WTI zbliżyła się dzisiaj do istotnego wsparcia na poziomie 43.00. Ostatni raz ropa notowana była na tak niskim poziomie 14 listopada. Po przetestowaniu wspomnianego poziomu powinno pojawić się jakieś wzrostowe odbicie. W zależności od siły popytu może ono przetestować jeden z oporów: 45.30, 47.00, 48.50.

Jeżeli po korekcie nie pojawią się jakieś istotne informacje fundamentalne (np. dalsze ograniczenie produkcji przez OPEC) wsparcie na poziomie 43.00 zostanie przełamane. Kolejne cele dla podaży znajdują się na poziomach: 41.50, 39.50.

Ropa Crude WTI D1
Wykres ropa Crude WTI dla D1

Ropa Brent

Cena ropy Brent również spadła na 7-miesięczne minimum. Ostatnio na tak niskim poziomie była 15 listopada. Jednak wsparcie, do którego cena się zbliżyła nie jest tak mocne jak w przypadku Crude WTI. Cena ropy Brent zbliżyła się do wsparcia na poziomie 45.50, jednak przy obecnej sile podaży mogłoby ono zostać przełamane i ropa spadnie do kluczowego wsparcia na poziomie 43.50.

Ropa Brent D1
Wykres ropy Brent dla D1Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here