Naga MarketsCena ropy nafotwejOczekuje się większego popytu na ropę, ponieważ Chiny po przejściu punktu kulminacyjnego epidemii koronawirusa rozpoczęły stymulować gospodarkę krajową. Po stronie podaży skomplikowana sytuacja Wenezueli i dalsze ograniczenia OPEC mogą podbić cenę ropy na rynku, zauważają analitycy z TD Securities. Kurs ropy WTI odbija w tym tygodniu od tegorocznych minimów i kosztuje już 54 USD/brk.


Ropa naftowa: Chiny ożywią popyt? – TDS

Pozycje rynkowe zmieniają się w odpowiedzi na rosnące ceny ropy naftowej. Chińskie rafinerie obniżają stopy zwrotu w odpowiedzi na dramatyczny spadek popytu wywołany epidemią koronawirusa i globalnym spowolnieniem. Jednak rosną nadzieje, że chiński bodziec gospodarczy ożywi popyt na czarne złoto w najbliższym czasie – napisano w raporcie.

W ocenie ekspertów sankcje na Rosneft mogą przełożyć się na poważne zakłócenia na rynkach energii, ponieważ utrudnią Wenezueli eksport ropy. Jednak taki rozwój wydarzeń zmniejsza podaż na rynku, co dodatkowo podbija cenę surowca.

Tymczasem w Libii niewiele jest sygnałów, że można wstrzymać zawieszenie broni, ponieważ port w Trypolisie został zmuszony do wstrzymania żeglugi w obliczu działań wojennych. W tym kontekście rynek oczekuje, że OPEC + zwiększy cięcia wydobycia, ponieważ panuje zgodność grupy. Chociaż Arabia Saudyjska nadal utrzymuje wysoki poziom eksportu, a Rosja najwyraźniej niechętnie uczestniczy w dalszych ograniczeniach – podsumowano.

Szukasz informacji o rekomendacjach banków na Forex? Sprawdź nasz cotygodniowy raport o dużych bankach. Pobierz raport!
73.2% detalicznych kont CFD traci pieniądze.
Kurs ropy WTI na interwale dziennym, tradingviewcom
Kurs ropy WTI na interwale dziennym, tradingviewcom


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here