Naga MarketsRopa naftowa z solidnym popytem ze strony ChinNotowania ropy naftowej zaczęły nowy tydzień od zwyżki, ale dzisiaj strona podażowa generuje już pewien opór. Nie zmienia to faktu, że ceny ropy naftowej są na najwyższych poziomach od 2019 roku w przypadku ropy Brent i od 2018 roku w przypadku ropy WTI.

Ropa naftowa z dalszymi zwyżkami

Solidnym wsparciem dla cen ropy naftowej pozostaje popyt ze strony Chin. W weekend pojawiły się dane na temat handlu zagranicznego Państwa Środka, które pokazały, że w styczniu i lutym 2021 r. Chiny importowały łącznie 89,57 mln ton ropy naftowej. To o ponad 4% więcej niż rok temu oraz o prawie 10% więcej niż w analogicznym okresie 2019 r.

Te artykuły również Cię zainteresują
Notowania ropy naftowej WTI – dane dzienne
Notowania ropy naftowej Brent – dane dzienne

Naturalnie, ważnym wsparciem dla cen ropy naftowej była także niedawna decyzja OPEC+ o utrzymaniu cięć produkcji ropy naftowej. Inwestorzy zdają sobie jednak sprawę z tego, że to wsparcie nie będzie trwało wiecznie, a już teraz OPEC+ czuje presję na powolne podwyższanie produkcji.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: wti | cd projekt notowanie | gpw pgnig | eur/usd wykres | wartość złotego |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here