Naga MarketsCena ropy WTI spada kolejny dzień. Arabia Saudyjska zmienia taktykęCena ropy naftowej WTI zakończyła wczoraj serię wzrostów trwająca 7 dni. Podczas poniedziałkowej sesji, notowania kontraktów terminowych na ropę WTI przetestowały okrągły poziom 40 dolarów za baryłkę. Dzień zamknął się jednak prawie 3,5 proc. na minusie. Dziś spadki są kontynuowane po tym, jak Arabia Saudyjska zapowiedziała, że dodatkowe cięcia produkcji czarnego złota nie będą kontynuowane od lipca.

Koniec dodatkowych cięć produkcji ropy naftowej

Najnowsze doniesienia z Arabii Saudyjskiej dołują ceny ropy naftowej WTI zapewniając przy tym odbicie od kluczowego poziomu oporu. Według zapowiedzi Saudów, po czerwcu nie będą kontynuowane dodatkowe cięcia podaży ropy. Mowa tu o 1,2 mln baryłek dziennie produkowanych przez Arabię Saudyjską oraz jej sojuszników z Zatoki Perskiej.

– Globalne aktywa naprawdę mocno odbiły od ropy naftowej po akcje, a teraz trudno będzie utrzymać ten sam impet – powiedział Olivier Jakob, dyrektor zarządzający Petromatrix GmbH.
– Popyt wraca, ale zapasy są nadal bardzo wysokie – dodał Jakob

Cena ropy WTI spada dziś o ponad 2 proc.

Ropa naftowa WTI na rynku kontraktów terminowych przetestowała wczoraj okrągły poziom 40 dolarów za baryłkę. Opór stanowiony przez ten poziom zdołał powstrzymać kupujących przed kontynuacją rajdu wzrostowego.

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie ponad 1000 instrumentów finansowych. Sprawdź warunki brokera.
Wykres dzienny kontraktów terminowych na ropę naftową WTI

Osunięcie o niemal 3,5 proc. świadczyło o skutecznym teście oporu, co dodatkowo potwierdzają dzisiejsze spadki. Z technicznego punktu widzenia, najbliższe wsparcie znajduje się teraz w okolicach poziomu 35 dolarów za baryłkę.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here