Naga MarketsRopa naftowa WTI we wtorek powyżej 65 dol. za baryłkęCena ropy naftowej WTI wzrosła we wtorek rano do poziomów tuż powyżej 65 dol. za baryłkę w obliczu zapowiedzi znoszenia lockdownów w krajach Unii Europejskiej oraz wybranych stanach USA. Oczekiwania co do wzrostu popytu na paliwa przeważyły nad negatywnymi informacji dotyczącymi rozwoju pandemii w Azji.

  • Inwestorzy na rynku ropy starają się wyważyć pogorszenie pandemicznej sytuacji w Azji z luzowaniem obostrzeń w Europie i USA
  • Jerome Powell stwierdził w poniedziałek, że gospodarka USA dokonuje dużego progresu w odbudowie po kryzysie
  • Od początku tego roku cena ropy WTI wzrosła o ponad 34%

Kurs ropy WTI przebił 65 dol. bbl

Ropa naftowa WTI notowana na amerykańskiej giełdzie surowcowej NYMEX we wtorek przed 11:00 drożeje o ponad 1% do 65,18 dol. za baryłkę rozszerzając zakres zwyżki w poniedziałku do 2,5% od początku tego tygodnia.

Te artykuły również Cię zainteresują
 

Ropa naftowa WTI we wtorek powyżej 65 dol. za baryłkę
Notowania kursu ropy Brent. Źródło: tradingview.com

Tymczasem, kurs ropy Brent notowanej na giełdzie ICE również wzrasta o około 1% do 68,28 dol. za baryłkę. W przypadku europejskiej ropy, zakres zwyżki w maju to niecałe 2,5%.Ropa naftowa WTI we wtorek powyżej 65 dol. za baryłkęNotowania surowca zyskują dzięki wsparciu informacji o globalnym zwiększeniu się popytu na paliwa. Sentyment ten napędzają dodatkowo informacje o luzowaniu pandemicznych obostrzeń w Europie oraz Stanach Zjednoczonych.

Potwierdzeniem tezy o wzroście popytu na ropę naftową będzie wtorkowy odczyt zmiany poziomu zapasów surowca w Stanach Zjednoczonych w zeszłym tygodniu dostarczony przez American Petroleum Institute. To branżowe szacunkowe dane, które zostaną zweryfikowane dzień później przez rządową agencję EIA.

Zobacz również:Bitcoin (BTC) “świeci” znakami technicznymi z hossy sprzed 4 lat, uważa Raoul Pal

Znamy już opinie analityków surowcowym ankietowanych przez Reutersa, według których rezerwy te zmalały o 2,2 mln baryłek w zeszłym tygodniu.

Partnerem portalu comparic.pl jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

Dzisiejsza zwyżka ropy jest także istotna także z powodu umocnienia amerykańskiej waluty. Indeks dolara we wtorek rano wzrósł o 0,42% do 91,36 pkt., co teoretycznie jest czynnikiem wywołującym presję spadkową na cenach ropy.

Oprócz tego, nasilenie pandemii w Indiach jest zawodem dla optymistów wobec wzrostu gospodarczego w Azji. Kraj ten miał napędzić azjatycką gospodarkę w tym roku, podczas gdy w ten weekend liczba zachorowań na COVID przekroczyła nawet 400 tys. osób dziennie.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: cena złotówki | dolar notowania | bitcoin giełda wykres | złoty kurs | kurs eur |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here