Notowania ropy naftowej rosną trzeci miesiąc z rzędu, w styczniu zatrzymały się jednak poniżej pułapu 54 dolarów za baryłkę (amerykańska mieszanka WTI). Zdaniem Davida Jonesa spadek apetytu na ryzyko i powrót siły dolara mogą spowodować, że w lutym inwestorzy będą świadkami korekty spadkowej na rynku czarnego złota. Ta pogłębi się w momencie, jeżeli skutecznie pokonany zostanie poziom 50 dolarów za baryłkę.
- Główny ekonomista Capital.com, David Jones, analizuje sytuację na rynku ropy naftowej
- Jego zdaniem istotne poziomy wsparć wypadają obecnie na wysokości 50 dol., 47,2 dol. oraz 46,1 dol. za baryłkę (kolejno poziom psychologiczny, dołek z 4 stycznia i dołek z 23 grudnia)
- Z kolei ważne opory to 54 dol. (szczyt z 13 stycznia), 54,65 dol. (szczyt z lutego 2020) oraz 60 dol. (psychologiczny poziom oporu)
Jeżeli dolar utrzyma korekcyjną siłę, wtedy ropa naftowa będzie tracić
– Cena ropy naftowej, podobnie jak innych aktywów surowcowych, utrzymywała się w tym roku na powierzchni dzięki słabszemu dolarowi amerykańskiemu. Jednakże, od zeszłego tygodnia, na rynku czarnego złota widać spadki. Krótkoterminowa prognoza dla ropy naftowej zakłada kontynuację tego trendu w kolejnych tygodniach – komentuje David Jones z Capital.com
Te artykuły również Cię zainteresują
Cena ropy WTI zatrzymała wzrosty poniżej poziomu 54 dolarów za baryłkę i konsoliduje już niemal od dwóch tygodni. I choć silne wsparcie znajduje się na poziomie 50 dolarów za baryłkę, to prawdopodobnie w ciągu najbliższych kilku dni zobaczymy kolejne spadki na wykresie czarnego złota, prognozuje Jones.
Ponadto, kontrakty na ropę naftową znajdują się obecnie w środku swoich dwutygodniowych przedziałów, co oznacza, że lutowa akcja cenowa na ropie naftowej jest bardzo podatna na dalszą korektę. A rozprzestrzeniające się blokady w Chinach przed Chińskim Nowym Rokiem również nie wyglądają korzystnie dla lutowej prognozy cen ropy naftowej.
SPRAWDŹ OFERTĘ BROKERA CAPITAL.COM
Autor poleca również:
- Warren Buffett i jego 5 spółek, które podbiją rynek w 2021 roku
- Powell: długa droga do normalizacji. Bańki na aktywach poza kontrolą Fed
- S&P 500: spadek okazją do zakupu. Wall Street daleki od entuzjazmu
Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: wiadomości bitcoin | pgnig forum | ranking giełd kryptowalut | jsw akcje forum | biomed-lublin notowania |