Naga MarketsRopa naftowa w lutym będzie spadać przez silniejszego dolara?Notowania ropy naftowej rosną trzeci miesiąc z rzędu, w styczniu zatrzymały się jednak poniżej pułapu 54 dolarów za baryłkę (amerykańska mieszanka WTI). Zdaniem Davida Jonesa spadek apetytu na ryzyko i powrót siły dolara mogą spowodować, że w lutym inwestorzy będą świadkami korekty spadkowej na rynku czarnego złota. Ta pogłębi się w momencie, jeżeli skutecznie pokonany zostanie poziom 50 dolarów za baryłkę.

  • Główny ekonomista Capital.com, David Jones, analizuje sytuację na rynku ropy naftowej
  • Jego zdaniem istotne poziomy wsparć wypadają obecnie na wysokości 50 dol., 47,2 dol. oraz 46,1 dol. za baryłkę (kolejno poziom psychologiczny, dołek z 4 stycznia i dołek z 23 grudnia)
  • Z kolei ważne opory to 54 dol. (szczyt z 13 stycznia), 54,65 dol. (szczyt z lutego 2020) oraz 60 dol. (psychologiczny poziom oporu)

Jeżeli dolar utrzyma korekcyjną siłę, wtedy ropa naftowa będzie tracić

Cena ropy naftowej, podobnie jak innych aktywów surowcowych, utrzymywała się w tym roku na powierzchni dzięki słabszemu dolarowi amerykańskiemu. Jednakże, od zeszłego tygodnia, na rynku czarnego złota widać spadki. Krótkoterminowa prognoza dla ropy naftowej zakłada kontynuację tego trendu w kolejnych tygodniach – komentuje David Jones z Capital.com

Te artykuły również Cię zainteresują
Cena ropy WTI zatrzymała wzrosty poniżej poziomu 54 dolarów za baryłkę i konsoliduje już niemal od dwóch tygodni. I choć silne wsparcie znajduje się na poziomie 50 dolarów za baryłkę, to prawdopodobnie w ciągu najbliższych kilku dni zobaczymy kolejne spadki na wykresie czarnego złota, prognozuje Jones.

Ponadto, kontrakty na ropę naftową znajdują się obecnie w środku swoich dwutygodniowych przedziałów, co oznacza, że lutowa akcja cenowa na ropie naftowej jest bardzo podatna na dalszą korektę. A rozprzestrzeniające się blokady w Chinach przed Chińskim Nowym Rokiem również nie wyglądają korzystnie dla lutowej prognozy cen ropy naftowej.

SPRAWDŹ OFERTĘ BROKERA CAPITAL.COM

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: wiadomości bitcoin | pgnig forum | ranking giełd kryptowalut | jsw akcje forum | biomed-lublin notowania |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułPharmena otrzyma do 5 mln zł pożyczki z PFR w ramach tarczy finansowej
Następny artykułEnerga przyłączyła ponad 60 tys. mikroinstalacji o mocy ponad 420 MW w 2020 r.
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here