Naga Markets

Ropa naftowa w górę - Przebłyski optymizmu powoli wspierają notowania surowcaOkołoświąteczny handel przynosi podwyższoną zmienność notowań ropy naftowej – która w tym tygodniu oznacza, przynajmniej na razie, zwyżki. O ile wczorajsza sesja rozpoczęła się delikatną przeceną na rynku ropy, to już w kolejnych godzinach została ona nadrobiona z nawiązką, a cały dzień na rynku ropy zakończył się na solidnych, trzyprocentowych plusach.

Kurs ropy naftowej w ostatnich dniach cechuje podwyższona zmienność

Trudno w tym dostrzegać jakiekolwiek istotne fundamentalne przesłanki – dynamiczne ruchy cen surowca są raczej związane z mniejszą płynnością na rynku ropy naftowej oraz wahaniami nastrojów inwestorów na globalnych rynkach finansowych. Na początku bieżącego tygodnia widać było pojawiający się na nowo optymizm i spadek awersji do ryzyka, widoczny zarówno na rynkach surowcowych, jak i np. na rynkach akcji.Notowania ropy naftowej WTI – dane dzienne
Notowania ropy naftowej WTI – dane dzienne

Ropa naftowa to surowiec, którego notowania są ściśle powiązane z koniunkturą i oczekiwaniami dotyczącymi globalnego wzrostu gospodarczego. Jest on bowiem wykorzystywany szeroko w światowej gospodarce – przy czym oczywiście głównie w transporcie.

Notowania ropy naftowej Brent – dane dzienne
Notowania ropy naftowej Brent – dane dzienne

Jeszcze w okresie świątecznym pojawiały się informacje o wstrzymywaniu wielu lotów (głównie w USA) oraz restrykcjach pandemicznych w niektórych innych krajach – jednak były one przeplatane komunikatami o niskiej śmiertelności wariantu Omikron i związanej z tym mniejszej potrzebie hospitalizacji zakażonych. To powodowało wahania nastrojów inwestorów, które zapewne będą obecne także w kolejnych tygodniach.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: średni kurs liry tureckiej | wig20 akcje | kurs sp500 | dow jones wykres | notowania xtb | kurs akcji pko | kurs usd |


Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here