Naga MarketsRopa naftowa w górę. Czarne złoto nie było takie drogie od miesiącaCena ropy naftowej rośnie we wtorek o niemal 2 proc., a baryłka surowca WTI kosztuje już 65,7 USD. Rynek podtrzymuje dobre nastroje pomimo umocnienia dolara.

Ropa naftowa znowu rośnie

W poniedziałek cena kontraktu na ropę naftową odbiła się od ważnego wsparcia z poziomu 63,15 USD. Pomocną dłoń wyciągnął dolar, który tracił w poniedziałek względem większości rywali. Wtorkowa sesji przynosi podtrzymanie dobrych nastrojów, pomimo silniejszego już dolara. W tle utrzymują się problemy epidemiczne w Indiach.

Te artykuły również Cię zainteresują
W poniedziałek w Indiach odnotowano ponad 375 tys. USD., co sugeruje, że epidemia w żadnym wypadku nie zwalnia. Oszacowano, że import surowca do Indii spadł w marcu o około 11 proc. r/r, a więc ubytek w globalnym popycie jest znaczący. Rynek oczekuje jednak, że luzowanie restrykcji w Europie i odbudowa ruchu lotniczego w USA zrównoważy straty.

Na wykresie ropy WTI widzimy wyraźne przebicie oporu z poziomu 64,64 pkt. (szczyty z połowy marca), którego pokonanie skutkuje dalszą wędrówką na północ. Kolejny kluczowy przystanek znajduje się dopiero na poziomie 66,4 USD za baryłkę. We wtorek około południa cena surowca WTI znajduje się na poziomie 65,6 USD za baryłkę, a notowania ropy typu Brent rosną o 1,9 proc. i windują cenę baryłki na poziom 68,9 USD.

Notowania instrumentu OILWTI, interwał: H4, źródło: TMS Brokers

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs euro notowania | kurs walut w czasie rzeczywistym | forum spółek giełdowych | kurs akcji biomed | theppro sklep |

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here