Naga MarketsLogo ropy naftowejDzisiaj pojawią się publikacje dotyczące zmian zapasów ropy naftowej. W związku ze stale rosnącym napięciem na linii Waszyngton – Pekin ceny tego surowca będą podatne na ostre wahania. Pojawiają się coraz większe obawy, że szanse na osiągnięcie porozumienia pomiędzy Stanami Zjednoczonymi i Chinami są coraz mniejsze. W porannym „To warto wiedzieć” poruszono również kwestię zaktualizowanych prognoz Banku Światowego odnośnie polskiego PKB, debat przed zbliżającymi się wyborami parlamentarnymi oraz dynamiki cen mieszkań w Polsce w porównaniu do rynku europejskiego. Na przegląd najważniejszych informacji zaprasza Krzysztof Kamiński oraz broker XM.


Napięcia na linii USA i Chiny wywołują spadki cen ropy

Amerykańska mieszanka ropy WTI traci trzecią sesję z rzędu, w momencie gdy napięcia na linii Chiny oraz USA rosną, mogąc mieć wpływ na ograniczone zapotrzebowanie na czarne złoto. W czwartek ma rozpocząć się kolejna “runda” negocjacji umowy handlowej, komentarze obu stron pojawiające się od początku tygodnia sugerują jednak, że osiągnięcie konsensusu może być bardzo trudne.

W środę, po godzinie 10:00, za baryłkę ropy płacono niespełna 52,5 dolara, a należy przypomnieć, że jeszcze w połowie miesiąca ceny były o ponad 10 dolarów wyższe.

Polskie PKB w górę w kolejnych latach, prognozuje Bank Światowy

Ekonomiści Banku Światowego podtrzymali swoje prognozy z kwietnia, zgodnie z którymi PKB w Polsce w 2020 r. wzrośnie o 3,6%, a w 2021 r. o 3,3%, wynika z aktualizacji prognoz gospodarczych przygotowanego przez ekonomistów Banku Światowego.

W ocenie ekonomistów Banku Światowego, od 2020 r. przewiduje się spowolnienie polskiej gospodarki, ponieważ słabnie wzrost gospodarczy w Unii Europejskiej, a w Polsce coraz bardziej brakuje pracowników.

Partnerem programu „To warto wiedzieć”, emitowanego codziennie o godzinie 09:00 na antenie Comparic24.tv jest międzynarodowy broker XM posiadający licencje CySEC, ASIC i FCA. Rozpocznij handel już od 5 dolarów i dołącz do ponad milionowej bazy klientów XM:

SPRAWDŹ OFERTĘ BROKERA XM I ZAŁÓŻ KONTOtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here