Naga MarketsLogo ropy naftowejDzisiaj pojawią się publikacje dotyczące zmian zapasów ropy naftowej. W związku ze stale rosnącym napięciem na linii Waszyngton – Pekin ceny tego surowca będą podatne na ostre wahania. Pojawiają się coraz większe obawy, że szanse na osiągnięcie porozumienia pomiędzy Stanami Zjednoczonymi i Chinami są coraz mniejsze. W porannym „To warto wiedzieć” poruszono również kwestię zaktualizowanych prognoz Banku Światowego odnośnie polskiego PKB, debat przed zbliżającymi się wyborami parlamentarnymi oraz dynamiki cen mieszkań w Polsce w porównaniu do rynku europejskiego. Na przegląd najważniejszych informacji zaprasza Krzysztof Kamiński oraz broker XM.


Napięcia na linii USA i Chiny wywołują spadki cen ropy

Amerykańska mieszanka ropy WTI traci trzecią sesję z rzędu, w momencie gdy napięcia na linii Chiny oraz USA rosną, mogąc mieć wpływ na ograniczone zapotrzebowanie na czarne złoto. W czwartek ma rozpocząć się kolejna “runda” negocjacji umowy handlowej, komentarze obu stron pojawiające się od początku tygodnia sugerują jednak, że osiągnięcie konsensusu może być bardzo trudne.

Te artykuły również Cię zainteresują
W środę, po godzinie 10:00, za baryłkę ropy płacono niespełna 52,5 dolara, a należy przypomnieć, że jeszcze w połowie miesiąca ceny były o ponad 10 dolarów wyższe.

Polskie PKB w górę w kolejnych latach, prognozuje Bank Światowy

Ekonomiści Banku Światowego podtrzymali swoje prognozy z kwietnia, zgodnie z którymi PKB w Polsce w 2020 r. wzrośnie o 3,6%, a w 2021 r. o 3,3%, wynika z aktualizacji prognoz gospodarczych przygotowanego przez ekonomistów Banku Światowego.

W ocenie ekonomistów Banku Światowego, od 2020 r. przewiduje się spowolnienie polskiej gospodarki, ponieważ słabnie wzrost gospodarczy w Unii Europejskiej, a w Polsce coraz bardziej brakuje pracowników.

Partnerem programu „To warto wiedzieć”, emitowanego codziennie o godzinie 09:00 na antenie Comparic24.tv jest międzynarodowy broker XM posiadający licencje CySEC, ASIC i FCA. Rozpocznij handel już od 5 dolarów i dołącz do ponad milionowej bazy klientów XM:

SPRAWDŹ OFERTĘ BROKERA XM I ZAŁÓŻ KONTOConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here